Warsztaty o zdrowych nawykach w grupie Jeżyków i Sarenek. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 04 grudnia 2023 20:01, odsłon: 214

Warsztaty o zdrowych nawykach w grupie Jeżyków i Sarenek.

W piątek 24  listopada 2023 roku przedszkolaki z grupy Sarenek i Jeżyków uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dotyczących zdrowych nawyków. Dzieci uczyły się jak radzić sobie kiedy spotykamy Czarne Charaktery: Głodomora Bezzębnego ,Brudasa Podstępnego, Pożeracza Czasoprzestrzeni i Nadmiernusa  Pospolitego. Wspólnie zastanawialiśmy się jak ich pokonać. Panie: Justyna Samojlik i Ewa Dmitruk  zachęcały, aby dzieci korzystały z przedmiotów zawartych w worku rozmaitości Przedszkolaki odgadywały je  wyłącznie za pomocą dotyku. Przedmioty te związane  były z dobrymi nawykami higienicznymi i żywieniowymi oraz określały ich zastosowanie. Dzieci z radością uczestniczyły w zabawie „Jak żyć zdrowo - prawda czy fałsz?” Umiejętnie też oddzieliły obrazki przedstawiające zdrowe produkty od tych, które powinniśmy spożywać okazjonalnie. Dzieci wiedziały, że należy zjeść jak najwięcej słodyczy przed obiadem. Dzieci dały się zwieść sztuczce Nadmiernusa Pospolitego,który sugerował, źe zabawka z obrazka z kolorowym tłem jest lepsza niź ta sama zabawka przedstawiona na szarym tle.W formie kalamburów dzieci odświeżyły sobie znajomość ciekawych zabaw na świeźym powietrzu,jak lepienie bałwana czy puszczanie latawca. Dzieci bogatsze w wiedzę o zdrowych nawykach będą mogły kształtować je w przedszkolu  i w domu.

Katarzyna Culepa

Opis galerii:   zdjęcia przedstawiają zajęcia prowadzone przez panie z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej dotyczących zdrowych nawyków.