Uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu: „Jesień w twórczości plastycznej dziecka” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 20:09, odsłon: 287

Uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu:

„Jesień w twórczości plastycznej dziecka”

Uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu:

„Jesień w twórczości plastycznej dziecka”

Dnia 31 października w Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie II edycji konkursu: „ Jesień w twórczości plastycznej dziecka”, objętego patronatem przez Panią Dyrektor Dorotę Ewelinę Durzyńską. Nadzór nad przebiegiem konkursu sprawowały: Urszula Raczkowska, Barbara Koźluk, Jolanta Ochryciuk i Halina Pawluczuk.

Celami konkursu było uwrażliwienie na zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, rozwój umiejętności plastycznych, wyłonienie talentów wśród dzieci 5 – 6 letnich z hajnowskich przedszkoli samorządowych.

Do placówki organizatora wpłynęło 19 prac wykonanych w formacie A3, techniką płaską. Oceny prac dokonał Pan Jacek Niekrasz, hajnowski artysta, który zgodnie z organizatorami konkursu przyznał pierwszą nagrodę każdemu uczestnikowi.

Piękne, wyjątkowe prace stworzyli:

1. Kira Aleksandruk (Przedszkole Nr 1)
  2. Bartosz Czykwin (Przedszkole Nr 5)
  3. Michalina Daniluk (Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika)
  4. Aleksandra Gabiec (Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika)
  5. Jagoda Juszczuk ( Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika)
  6. Adrianna Korolko ( Przedszkole Nr 5)
  7. Julia Korolko (Przedszkole Nr 5)
  8. Aleksandra Koźluk (Przedszkole Nr 1)
  9. Zuzanna Koźluk (Przedszkole Nr1)
  10. Aleksandra Leszczuk ( Przedszkole nr 1)
  11. Hanna Markiewicz (Przedszkole Nr 2 im Kubusia Puchatka)
  12. Oliwia Nazaruk ( Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka)
  13. Liliana Nowak ( Przedszkole Nr 1)
  14. Aleksandra Plewa (Przedszkole Nr 5)
  15. Seweryn Roszczenko ( Przedszkole Nr 1)
  16. Blanka Skiepko ( Przedszkole Nr 2 im. Kubusia Puchatka)
  17. Mateusz Surel (Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika)
  18. Krzysztof Tyszko (Przedszkole Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika)
  19. Aleksander Zarecki (Przedszkole Nr 5)

Uroczystość rozpoczęła się częścią artystyczną w wykonaniu dzieci z grupy „Liski”, które zaśpiewały piosenki o tematyce jesiennej. Następnie każdy mały artysta otrzymał jesienny medal i nagrody ufundowane przez hojnych sponsorów, którymi byli:

Wszystkim, którzy włożyli wkład w to przedsięwzięcie serdecznie dziękujemy!

1. Urząd Miasta Hajnówka
  2. „EkoHerba”
  3. Księgarnia „Puszczyk”
  4. Apteka „Melisa”