Co słychać u Żuberków? PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 listopada 2023 18:16, odsłon: 205

Co słychać u Żuberków?

Grupa Żuberków, choć ostatnio o niej cicho, prężnie pracuje od początku roku szkolnego. Każdego dnia dzieci odkrywają nowe rzeczy i otaczający nas świat.

Co słychać u Żuberków?

We wrześniu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności, odkrywania własnych talentów i odwagi w pokonywaniu własnych trudności. Od samego rana dzieci cieszyły się dniem, który był przepełniony pomysłowymi i nietuzinkowymi zabawami z kropką w roli głównej. Liczenie kropek, skakanie po kropkach, malowanie….i jeszcze, jeszcze więcej, a to wszystko oczywiście w strojach z motywem kropek!

W październiku Żuberki rozpoczęły kontynuację zeszłorocznego projektu „Sensoryczny Kogel Mogel”, którego celem jest stymulacja centralnego układu nerwowego poprzez pobudzanie receptorów zmysłowych u dzieci. Umiejętność pobudzania zmysłów (zmysłu dotyku, słuchu, wzroku, smaku i węchu) wpływa na kształtowanie i dojrzewanie układu nerwowego dziecka, a także dostarcza dzieciom wiele radości i zaspokaja potrzebę ciągłego ruchu. Żuberki zrealizowały pierwsze zadanie projektu – obchody Międzynarodowego Dnia Muzyki. Dzieci tworzyły kolorowe dźwięki, wyklaskując w farbach rytm muzyki – szybki, wolny, głośny, cichy, nawet z zamkniętymi oczami.

Na koniec października w grupie Żuberków pojawiły się również….dynie ! Dzieci z okazji Dnia Dyni wykonały piękne lampiony, które z pewnością zdobiły ich domy. W dyniowy dzień były piosenki, zabawy i dyniowe zawody.

„Dynia tu, dynia tam, dynia krąży tu i tam!”

Monika Szwarc

Zdjęcia: Małgorzata Lipnicka – Pleskowicz,