Dzień Przedszkolaka w grupie Lisków. PDF Drukuj Email
niedziela, 15 października 2023 21:35, odsłon: 228

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka obchodzony jest już od dziesięciu lat. 20 września dla popularyzacji wychowania przedszkolnego i wzrostu jego znaczenia w świadomości społecznej. Dzień ten, dzieci z grupy Liski rozpoczęły bardzo wesoło, tradycyjnymi zabawami ze śpiewem takimi jak „Stary niedźwiedź”, czy „Ta nasza zabawa”. Pytania o dziecięce marzenia zostały poprzedzone pytaniem o bajkę „O złotej rybce”. Szymon szybciutko podniósł rękę, gotowy do odpowiedzi.

Trafnie uchwycił jej istotę:„Złota rybka spełnia życzenia”! Przedszkolaki chętnie opowiadały o swoich marzeniach. Większość chciałaby zostać postaciami z bajek: księżniczką, syrenką, rybakiem lub chociaż mieć strój swojego ulubionego bohatera. Powstały piękne rybki, techniką origami płaskiego z kół, które ku wielkiej radości dzieci zostały posypane złotym brokatem. Frajdą tego wyjątkowego dnia były też zabawy zręcznościowe na przedszkolnej sali gimnastycznej. Na koniec dnia dzieci otrzymały słodki upominek.
Spełnienia marzeń kochane Przedszkolaki!

Urszula Raczkowska
                                                                          zdjęcia: Marta Kowalska

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Liski podczas różnych aktywności w Dniu Przedszkolaka.