Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki i Zajączki z wizytą w Wiosce Dyniowej. PDF Drukuj Email
czwartek, 28 września 2023 05:46, odsłon: 417

Korzystając z pięknej pogody wybraliśmy się na wycieczkę do Pomigacz - Majątej Howieny, gdzie czekało na nas sporo atrakcji. Wioska Dyniowa zapraszała do zabawy i sielanki na świeżym powietrzu. W pierwszej kolejności przywitaliśmy się ze zwierzętami, a później zawody w rzucaniu kaloszem, biegi z dynią, tańce w piwnicy  i degustacja soku z dyni. Obejrzeliśmy także prezentację, i poznaliśmy ciekawostki o dyni. Jest ona symbolem jesieni.

Warto ją jeść, gdyż dostarcza duże ilości witamin i minerałów. Łatwo ją rozpoznać, jest duża, okrągła, wyróżnia się pomarańczową barwą. Ale jej odmian jest bardzo dużo. Najbardziej znana odmiana dyni to Hokkaido. Gdy w brzuszkach zaburczało, upiekliśmy kiełbaski, które zostały zjedzone ze smakiem. Zaciekawienie wzbudziły stare samochody, którymi kiedyś się jeździło. To był bardzo mile spędzony czas, podczas którego nasze przedszkolaki się integrowały, mimo rywalizacji przy biegach czy przeciąganiu liny. Na zakończenie wesoła rymowanka: „Przez tropiki, przez pustynię, toczył zając wielką dynie. Toczył, toczył dynie w dół, pękła dynia mu na pół! Pestki z niej się wysypały, więc je zbierał przez dzień cały. Raz, dwa, trzy! Ile pestek zbierzesz Ty!   

 

Agnieszka Prokopiuk i Iwona Gierasimiuk

 

 

Opis galerii zdjęć:

Początkowe zdjęcia przedstawiają dzieci podczas jazdy autokarem. Następne prezentują dzieci podczas zwiedzania mini zoo. Na kolejnych widzimy przedszkolaki podczas zawodów sportowych i zabaw. Ostanie to zdjęcia grupowe i w altance podczas posiłku. 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information