Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki i Wiewiórki na wycieczce w Hodowli Alpak w Bujence. PDF Drukuj Email
wtorek, 27 czerwca 2023 19:31, odsłon: 454

Ach, cóż to był za dzień! Pełen atrakcji i nowych doświadczeń, niezapomnianych przeżyć i  wiele emocji. Nasze dobre humory rozgoniły deszczowe chmurki, i korzystając z pięknej pogody udaliśmy się po nowe przygody. Właściciele oprowadzili nas po farmie, zapoznali ze zwyczajami zwierząt. Cudne alpaki karmiliśmy marchewką i byliśmy z nimi na spacerku. Są to urocze zwierzęta, które bardzo lubią buziaki, czego nie szczędziły dzieciaczkom.

Zapoznaliśmy się także z innymi zwierzętami: osiołkami, kaczkami, kurkami, gęsiami ,kozami, wielbłądami. W tak pięknym miejscu można poznać zwyczaje zwierząt, zrelaksować się i odpocząć. Dowiedzieliśmy się także, co można zrobić z wełny z alpak i obejrzeliśmy nitki, czapki i skarpety zrobione właśnie z niej. A jest ona jedyna w swoim rodzaju, słynie z ciepła, lekkości, jedwabistości i właściwości hipoalergicznych. Po zajęciach edukacyjnych był czas na aktywną zabawę na świeżym powietrzu, malowanie buziek. Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek, które ze smakiem zostały zjedzone. Pamiątki z wycieczki – miłe maskotki alpaki- będą przypominały dzieciaczkom o pobycie na ranczu i czasie  spędzonym  w towarzystwie sympatycznych alpak.

 

Agnieszka Prokopiuk

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas  jazdy autokarem, a następne podczas pobytu na ranczu, gdzie oglądają  różne zwierzęta. Kolejne prezentują dzieci podczas spaceru z alpakami i zabaw na świeżym powietrzu.

 

 


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information