Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Nie taki dentysta straszny „jak go malują”. PDF Drukuj Email
wtorek, 27 czerwca 2023 19:25, odsłon: 462

20.06.2023 r. małe Żuberki udały się do gabinetu Pani stomatolog Anetty Pietraszko. Celem wycieczki było uświadomienie dzieciom konieczności dbania o zęby oraz dbania o higienę jamy ustnej jak również przestrzegania zdrowej diety. Pani doktor przyjęła nas bardzo serdecznie. Zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego, wyjaśniła jak się leczy zęby, pokazała dzieciom działanie sprzętu medycznego.

Przedszkolaki dowiedziały się ile mają zębów mlecznych oraz ile będą miały stałych, zobaczyły swoją jamę ustną w kamerze oraz poznały wpływ próchnicy na ich zęby. Następnie, pani doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. „dużej szczęki”. Każde z dziecka mogło usiąść na fotelu, na którym pani stomatolog leczy zęby. Na zakończenie spotkania  dzieci podziękowały Pani doktor i wręczyły laurkę z życzeniami. 

Dzieci były bardzo zainteresowane wizytą w gabinecie lekarskim. Mamy nadzieję, że będą go systematycznie odwiedzały w ramach wizyt kontrolnych oraz pozbędą się lęku z tym związanego.

 

Opracowanie i zdjęcia: Bożena Szokało-Jefimiuk

 

 

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym Pani doktor Anetty Pietraszko.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information