Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki biorą udział w projekcie ,,Ale zielnik” PDF Drukuj Email
wtorek, 20 czerwca 2023 21:53, odsłon: 500

Nasze przedszkolaki z grupy Jeżyki wzięły udział w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym pod tytułem:,,Ale zielnik”, którego organizatorem jest Przedszkole nr 55 w Bielsku-Białej. Projekt ten jest skierowany do społeczności przedszkolnej oraz wczesnoszkolnej. Ideą projektu jest wzbudzenie zainteresowania światem przyrody poprzez kultywowanie starego zwyczaju tworzenia zielników, a także unowocześnianie ich za pomocą narzędzi multimedialnych.

W ramach projektu promowany jest aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu i spędzanie czasu na łonie natury. Główny cel projektu zakłada poszerzenie wiedzy przyrodniczej z zakresu botaniki, a także propagowanie aktywnego spędzania czasu wolnego dzieci z rodzicami na świeżym powietrzu oraz samodzielnego   W grupie Jeżyków podczas realizacji projektu , Ale zielnik” dzieci wraz z rodzicami do przedszkola przyniosły wcześniej zebrane kwiaty, które były nam potrzebne do wykonania następujących zadań: takich jak wykonanie tradycyjnego zielnika oraz natchnęło to nasze Jeżyki do stworzenia kwiatowych obrazów ze swojej wyobraźni, a także napisania bajki pod tytułem,, W krainie kwiatów”, która znajduje się poniżej. Zapraszamy do przeczytania.

,,W krainie kwiatów”

W pewnym lesie były sobie kiedyś kwiaty: róże, tulipany, hiacynty, maki, stokrotki, konwalie, słoneczniki i niezapominajki oraz zając o imieniu Różyczek, który był bardzo ciekawy świata i codziennie przychodził na spacer po ulicy kwiatów. Podziwiał piękne rośliny, wąchał jej kwiaty, a duże żółte liście słonecznika chroniły go przed słońcem. Natomiast pewnego dnia kwiaty zaczęły się skarżyć i mówić, że jest im za ciasno, postanowiły więc poszukać swojego miejsca na ziemi. Krótko przed końcem lata niezapominajki powiedziały, że wolą rosnąć nad rzeczką, konwalie, że lubią las i tutaj zostaną, maki, że lubią żółty piasek, a róże, że kochają czarną ziemię i ludzi, którzy je podziwiają. Stokrotki i słoneczniki, że chciałyby mieszkać na łące, a tulipany, że w pięknym ogrodzie obok róż. Hiacynty, że lubią śnieg, a róże i inne kwiaty, że lubią lato, a boją się śniegu. Niektóre kwiaty lubiły piękne złociste słonko, które je otaczało, ale niektórym kwiatom ono przeszkadzało. Gdy kwiaty tak ze sobą rozmawiały, usłyszał to Różyczek, który zdradził im tajemnicę, aby poszły do braci Miesięcy i poprosiły, żeby spełnili ich jedno życzenie. Kwiaty posłuchały małego zajączka i tak więc zrobiły. Bracia zgodzili się pomóc tym wszystkim kwiatom, aby mogły, rosnąć gdzie tylko chcą. Kwiaty były bardzo zadowolone. Pożegnały się wiec z konwaliami i Różyczkiem, spakowały walizki i poszły w swoją stronę. Gdy znalazły swoje miejsce na ziemi rosły tam szczęśliwe i od czasu do czasu wspominały swoich przyjaciół z kwiatowego lasu. Każdy, kto spotkał róże, tulipany, hiacynty, maki, stokrotki, konwalie, słoneczniki, niezapominajki podziwiał je, że są takie piękne.

 Luiza Fiedorowicz

 

 

Opis galerii djęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyki podczas brania udziału w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym ,, Ale zielnik” i wykonania poszczególnych zadań.

 


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information