Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Majowa „Wesoła logopedia 3-4-latka” w grupie Sówek i Wiewiórek PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2023 22:05, odsłon: 700

Tym razem dzieci z grupy Sówek w towarzystwie zwierząt egzotycznych ćwiczyły swoje buzie i języki, rozpoznawały odgłosy i naśladowały ich zachowania. Bardzo chętnie układały puzzle i opowiadały o wyglądzie i zwyczajach zwierząt. Jednym z zadań było również przeniesienie za pomocą słomki i siły własnego oddechu plamek na postać żyrafy, z którym większość dzieci doskonale sobie radziła. Następnie za pomocą wdychanego przez słomkę powietrza z plamy pomarańczowej farby powstała lwia grzywa.

 

Dzieci z grupy Wiewiórek - z kolei z okazji Dnia Dziecka, wzbogacając swoje słownictwo opowiadały o swoich ulubionych zabawkach. Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci zabawek jest balon, który może być też świetną pomocą terapii logopedycznej. Za pomocą słomki przedszkolaki przenosiły papierowe baloniki. W towarzystwie Mima dzieci rozruszały buzie i języki, a napompowane balony ozdabiały najładniejszą miną. Na zakończenie zajęć wielką atrakcją okazało się puszczanie i łapanie baniek mydlanych.

 

Z nadzieją wypatrujemy zbliżających się wakacji, wspaniałego czasu beztroski, relaksu i odpoczynku. Pamiętajmy również, że chwile spędzane na kreatywnej zabawie z dziećmi mogą być również bardzo efektywnie wykorzystane by usprawniać i doskonalić buzie i języki, słuch oraz mowę naszych pociech, bo dzieci uczą się przez zabawę.

 

Sówki i Wiewiórki do zobaczenia we wrześniu!

 

Logopeda: Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka i Iwona Gierasimiuk

 

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sówek i Wiewiórek podczas zajęć z logopedą.

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information