Majowa „Wesoła logopedia 3-4-latka” w grupie Sówek i Wiewiórek PDF Drukuj Email
wtorek, 13 czerwca 2023 22:05, odsłon: 638

Tym razem dzieci z grupy Sówek w towarzystwie zwierząt egzotycznych ćwiczyły swoje buzie i języki, rozpoznawały odgłosy i naśladowały ich zachowania. Bardzo chętnie układały puzzle i opowiadały o wyglądzie i zwyczajach zwierząt. Jednym z zadań było również przeniesienie za pomocą słomki i siły własnego oddechu plamek na postać żyrafy, z którym większość dzieci doskonale sobie radziła. Następnie za pomocą wdychanego przez słomkę powietrza z plamy pomarańczowej farby powstała lwia grzywa.

Dzieci z grupy Wiewiórek - z kolei z okazji Dnia Dziecka, wzbogacając swoje słownictwo opowiadały o swoich ulubionych zabawkach. Jedną z najbardziej lubianych przez dzieci zabawek jest balon, który może być też świetną pomocą terapii logopedycznej. Za pomocą słomki przedszkolaki przenosiły papierowe baloniki. W towarzystwie Mima dzieci rozruszały buzie i języki, a napompowane balony ozdabiały najładniejszą miną. Na zakończenie zajęć wielką atrakcją okazało się puszczanie i łapanie baniek mydlanych.

Z nadzieją wypatrujemy zbliżających się wakacji, wspaniałego czasu beztroski, relaksu i odpoczynku. Pamiętajmy również, że chwile spędzane na kreatywnej zabawie z dziećmi mogą być również bardzo efektywnie wykorzystane by usprawniać i doskonalić buzie i języki, słuch oraz mowę naszych pociech, bo dzieci uczą się przez zabawę.

Sówki i Wiewiórki do zobaczenia we wrześniu!

Logopeda: Elżbieta Wołkowycka

Zdjęcia: Jolanta Wołkowycka i Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sówek i Wiewiórek podczas zajęć z logopedą.