Dzień Dziecka – czas uśmiechu i zabawy! Grupa Sarenki PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2023 19:37, odsłon: 395

Z okazji Dnia Dziecka nie zabrakło w naszej grupie uśmiechów, radości i niespodzianek. W tym roku dzieci wzięły udział w zabawie znanej wszystkim jako PODCHODY. W przedszkolu i ogrodzie zostały ukryte koperty z rymowankami, zagadkami i zadaniami do wykonania, których rozwiązanie miało zaprowadzić małych tropicieli do ukrytego skarbu. Przedszkolaki z wielkim zapałem przeszukiwały kolejne miejsca w przedszkolu. Wskazówki zawarte w kopertach zaprowadziły dzieci do kuchni, sali Jeżyków, zjeżdżalni, sali gimnastycznej, szatni oraz placu dookoła przedszkola.

Ostatnia koperta oprócz zagadki zawierała również mapę ze strzałkami narysowanymi na planszy do kodowania. Dzieci odkryły, że jedna strzałka to jeden krok w określonym kierunku. Przedszkolaki szybko odnalazły wskazane miejsce na mapie. Niespodzianka została zakopana na samym środku przedszkolnego placu zabaw. Dzieci nie mogły doczekać się swojej niespodzianki. W różowym pudełku przedszkolaki znalazły kolorowe ołówki z gumką, lizaki oraz bon na lody.

W cieniu drzew Sarenki zjadły pyszne lody.

Ten dzień był wyjątkowy dla każdego dziecka i nie skończył się tak szybko, ponieważ w poniedziałek przedszkolaki wybrały się do kina na film „Super Mario Bros.”

Katarzyna Szerszunowicz

Na zdjęciach widać dzieci z grupy Sarenek w czasie zabaw w przedszkolu oraz ogrodzie przedszkolnym i Hajnowskim Domu Kultury.