Dzień Dziecka w grupie Sówek i Zajączków i uroczyste zakończenie innowacji "Maluszki i starszaki wspólnie poznają świat". PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2023 19:30, odsłon: 626

Grupa Sówek i Zajączków z naszego przedszkola tym razem wybrała się do Ośrodka Sportu i Rekreacji w Hajnówce. Wycieczka miała na celu podsumowanie i zakończenie trwającej od października innowacji pedagogicznej „Maluszki i starszaki wspólnie poznają świat”. Głównym założeniem innowacji było stworzenie jak najbardziej naturalnych, rzeczywistych, dobrych i bezpiecznych warunków do wielostronnego wspierania rozwoju każdego dziecka. Przez siedem miesięcy starsze dzieci pomagały młodszym w wielu czynnościach, zadaniach stając się jednocześnie wzorem i modelem do naśladowania.

Zajęcia w Ośrodku Sportu i Rekreacji odbyły się na świeżym powietrzu, co sprawiło dzieciom wiele radości. Przedszkolaki zwiedziły cały teren obiektu: basen, kort tenisowy, stadion oraz boisko do piłki plażowej. Prowadzący postawili przed najmłodszymi nie lada zadania: były zagadki, zabawy ruchowe, biegi, gra w piłkę nożną i przyjemny odpoczynek w plażowym piasku boiska do siatkówki. Tego też dnia razem obchodziliśmy Dzień Dziecka. Była to okazja do świętowania, ale również promowania działań wpływających na wielopłaszczyznowy rozwój przez integrację dzieci i wspólne zabawy.

Na zakończenie grupa Sówek i Zajączków otrzymała pamiątkowe dyplomy, a każde dziecko zostało uhonorowane pamiątkowym medalem.

Justyna Karpiuk i Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Barbara Koźluk

Zdjęcia przedstwiają dzieci z grupy Sowek i Zajaczków podczas różnorodnych zabaw i aktywności ruchowo-sportowych w Ośrodku Sportu  Rekreacji w Hajnówce.