Spotkanie z pszczelarzem w grupie Wiewiórek. PDF Drukuj Email
niedziela, 11 czerwca 2023 18:48, odsłon: 215

20 maja obchodzimy Światowy Dzień Pszczół. Pszczoły są to bardzo pracowite i pożyteczne stworzenia. Odgrywają bardzo ważną rolę środowisku naturalnym, a także w życiu człowieka. W środę 24 maja Wiewiórki odwiedził Pan Daniel Kaczanowski – tata naszej Madarki, który jest z zamiłowania pszczelarzem, właścicielem pasieki. Pan Daniel przyszedł do nas w stroju pszczelarza i przyniósł ul pięknie pomalowany przez Madarę.

Wiewióreczki z zaciekawieniem słuchały opowieści na temat pszczół, ich życia, ciężkiej pracy. Poznały też cały proces powstawania miodu. Tata Madary pokazał dzieciom jak zbudowany jest ul, każdy mógł zajrzeć do środka, obeirzeć jak wygląda ramka którą pszczoły obudowują i zapełniają miodem. Następnie mogliśmy wszyscy spróbować plastra miodu, takiego prosto z ula bez obróbki (nazwaliśmy go gumą do żucia od pszczółek), ponieważ wysysa się z niego miód a pozostający wosk można przez chwilę pożuć - działa on leczniczo, oczyszcza dziąsła i jamę ustną. Pan Daniel przyniósł również dwa rodzaje miodu do degustacji, jeden o smaku porzeczkowym a drugi tradycyjny i okazało się, że oba były pyszne. Wiewióreczki mogły też przymierzyć strój małego pszczelarza, który przyniosła Madarka i zrobić w nim zdjęcie.

Bardzo dziękujemy dla Pana Daniela Kaczanowskiego za tak ciekawe zajęcia o pszczołach, za przekazaną wiedzę poświęcony czas i za pyszny miodek.

Jeśli ktoś chciałby spróbować pysznego, naturalnego i zdrowego miodu polecamy odwiedzić „Dziką Pasiekę” Pana Daniela Kaczanowskiego.

Iwona Gierasimuk

Zdjęcia przedstawiają zajęcia z pszczelarzem w grupie Wiewiórek.