„Posadź roślinkę dla wnuka” – udział przedszkolaków z dziadkami w projekcie Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja. PDF Drukuj Email
środa, 31 maja 2023 22:03, odsłon: 270

W ubiegłym tygodniu nasze przedszkolaki  - reprezentanci wszystkich grup, razem ze swoimi dziadkami i babciami sadziły rośliny na naszym placu przedszkolnym.  Z udziałem Burmistrza Miasta Hajnówka – Pana Jerzego Siraka oraz Wiceburmistrza – Pana Ireneusza Kiendysia przystąpiliśmy do akcji pt. „Posadź roślinkę dla wnuka” w ramach realizacji projektu Hajnówka OdNowa – Zielona Transformacja.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólną zabawą przy muzyce, która z pewnością wywołała sporo uśmiechu u młodszych jak i starszych. Następnie przystąpiliśmy do najważniejszego etapu spotkania, a mianowicie sadzenia przygotowanych sadzonek. Były to: drzewo – grusza oraz byliny: funkie, nachyłki, szałwie i brunery.  W rodzinnych zespołach, „uzbrojeni” w ogrodnicze atrybuty obsadzono puste rabaty przed wejściem do naszego przedszkola.

Widocznym efektem przedsięwzięcia są na pewno estetyczne nasadzenia przy przedszkolu  ale najważniejszym osiągnięciem akcji jest wspólny udział dwóch pokoleń: dziadka lub babci z wnuczką lub wnuczkiem w ramach tak pozytywnej, ekologicznej inicjatywy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim dziadkom za udział i ogromne zaangażowanie.

Koordynator: Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Elżbieta Wołkowycka