Dzień Mamy w grupie Zajączków PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2023 21:14, odsłon: 267

Maj to nie tylko piękny miesiąc, majówka i słońce. W tym też miesiącu obchodzimy święto jednej z najważniejszych osób w życiu każdego człowieka – Dzień Matki. Ten wyjątkowy dzień zgodnie z kalendarzem przypada 26 maja. Jest to również wielki dzień w naszym przedszkolu. Na tą okazję przygotowuje się miedzy innymi : przedstawienia, laurki, zabawy, piosenki, tańce i wierszyki.

W grupie Zajączków oprócz tradycyjnych występów artystycznych przygotowane zostały warsztaty krawieckie, podczas których mamy wraz ze swoimi dziećmi szyły maskotki.  Zaprosiliśmy Panią Asię z Lawendowego Guzika, która na co dzień zajmuje się niezwykłą dziś sztuką szycia. Nasz gość przywiózł ze sobą maszyny do szycia, nici, igły, nożyczki oraz elementy, z których miały powstać materiałowe zajączki. Po krótkiej instrukcji, objaśnieniu poszczególnych etapów tworzenia przytulanek, popartych praktycznymi wskazówkami wszyscy zabrali się do pracy. Zadanie nie było proste. Łączenie ze sobą różnych elementów wymagało precyzji i wiele cierpliwości. Jednak wspólnie spędzony czas sprawił wszystkim wiele radości i wzbogacił o nowe ciekawe doświadczenia.

Gotowe maskotki prezentowały się przepięknie. Dziękujemy wszystkim mamom za wspólną zabawę i miło spędzony czas, a pani Asi za ciekawe warsztaty.

Justyna Karpiuk

Zdjęcia: Barbara Koźluk

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Zajączków podczas spotkania z mamusiami. Pierwsze prezentują wystep dzieci a kolejne zdjęcia przedstawiają warsztaty krawieckie, na których dzieci ze swoimi mamami szyją zajączki z materiału.