Roślinne malowanie z Żuberkami. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 29 maja 2023 20:50, odsłon: 230

Wiosna w pełni! Wszystko kwitnie, pachnie i bzyczy. Przyroda na dobre obudziła się z zimowego snu i pokazuje się nam z jak najlepszej strony. Z tych, jakże pięknych cudów przyrody postanowiły skorzystać małe Żuberki wykorzystując rośliny jako narzędzie malarskie. Najpierw nasze maluchy pod opieką pań wyruszyły na spacer wokół przedszkola, aby zebrać jak najciekawsze okazy roślinne. Było to bardzo pouczające doświadczenie, gdyż prócz wybierania najładniejszych kwiatów i liści dzieci zdobywały także wiedzę przyrodnicza.

Poznawały nazwy roślin. Miały okazję sprawdzić fakturę i zapach zebranych okazów. Dowiedziały się także kilku ciekawostek o zebranych roślinach. Następnie dzieci wróciły na teren placówki, gdzie w cieniu drzew zorganizowaliśmy plener malarski. Zebrane kwiaty i liście dzieci moczyły w farbie a następnie odciskały na kolorowym papierze tworząc oryginalne pejzaże. Kolejnym punktem naszego mini pleneru malarskiego było stworzenie kwietnego kolarzu. Wyniki ciężkiej pracy maluchów można podziwiać na poniższych zdjęciach.

Bożena Szokało-Jefimiuk

Zdjęcia: Bożena Szokało-Jefimiuk, Małgorzata Lipnicka-Pleskowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Żuberków w trakcie plastycznych zajęć terenowych.