Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Dzień Ziemi w grupie Sówek PDF Drukuj Email
niedziela, 07 maja 2023 20:50, odsłon: 367

O ekologii, o dbaniu o swoje najbliższe środowisko rozmawiamy z przedszkolakami od najmłodszych lat. Światowy Dzień Ziemi jest bardzo dobrą okazją by pamiętać o niej przede wszystkim wtedy, gdy cały świat próbuje wspierać naturę w każdy możliwy sposób. Przedszkolaki z grupy Sówek przyłączyły się także do poprawy kondycji naszej planety, poznając  tajniki segregacji śmieci, których codziennie przybywa coraz więcej wokół każdego z nas.

 

Maluszki bardzo sprytnie poradziły sobie z tematem segregowania śmieci do poszczególnych worków. Wspólnie z nauczycielką nazywały wszystkie zgromadzone materiały by następnie wrzucić je do oznaczonego odpowiednim kolorem worka.

Podczas pobytu na placu przedszkolnym dzieci poznały miejsce gromadzenia „przedszkolnych śmieci” - również segregowanych.

Przypieczętowaniem obchodów Dnia Ziemi było wykonanie pracy plastycznej pt. „Moja, kochana planeta – Ziemia” a także symboliczne „przymierze z naturą” poprzez bezpośredni kontakt z  rosnącymi  na placu przedszkolnym drzewami, krzewami i kwiatami. 

Nasze działania były być może niewielkie, mało spektakularne ale na pewno były prawdziwe, proste i w miarę naturalne. Działaliśmy z myślą o przyrodzie i przede wszystkim dla niej. Razem z naszymi, małymi Sówkami zachęcamy wszystkich do takich zwykłych, proekologicznych działań.

 

Jolanta Wołkowycka

Zdjęcia: Ludmiła Prokopiuk, Jolanta Wołkowycka

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sowek podzas zajęć z okazji Dnia Ziemi: segregowania śmieci, pracy plastycznej oraz pamiątkowych zdjęć na placu przedszkolnym.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information