Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki świętują Międzynarodowy Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
poniedziałek, 01 maja 2023 20:55, odsłon: 349

Dnia 21 kwietnia grupa Jeżyków obchodziła Światowy Dzień Ziemi. Idea dbania o naszą planetę łączy ludzi niezależne od wieku, zawodu czy narodowości. W tym dniu dzieci poznały zasady, których należy przestrzegać, aby chronić naszą planetę. Przedszkolaki uczyły się poprawnego segregowania śmieci, wykonywały prace plastyczne oraz poznały trudne słowo recykling.

Wszystkie te działania miały na celu pokazanie dzieciom, jak ważne jest nasze zaangażowanie w działanie na rzecz ochrony naszego środowiska i przyrody, ponieważ z roku na rok sytuacja ulega pogorszeniu. Dlatego w tym ważnym dniu powinniśmy choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy.
Nasze przedszkolaki już wiedzą, przez jakie działania należy dbać o środowisko: sadzić drzewa i pielęgnować rośliny, dbać o przyrodę, oszczędzać prąd i wodę, segregować śmieci i ograniczać zużycie plastiku. Mamy nadzieję, że poprzez nasze proekologiczne działania w przyszłości dzieci będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata.
                  

 A CO TY MOŻESZ ZROBIĆ DLA NASZEJ PLANETY ?
                      

EKO-ZADANIA

·       Sprawdź, czy żadna zabawka nie potrzebuje Twojej pomocy- jeśli Tak, to napraw ją z rodzicem, zamiast wyrzucać,

·       Myjąc zęby, zakręcaj wodę,

·       Poszukaj z rodzicami kartek, na których możesz rysować,

·       Przygotuj w domu słoik na zużyte baterie,

·       Sprawdź, czy w domu nie pali się niepotrzebne światło,

·       Sprawdź, czy śmieci w Twoim domu są prawidłowo segregowane ,jeśli nie to zmień to.

 

Luiza Fiedorowicz

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków  podczas zajęć.

 


 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information