Start Rok 2012/2013 Zajęcia adaptacyjne w grupie 3-latków

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Zajęcia adaptacyjne w grupie 3-latków PDF Drukuj Email
piątek, 27 lipca 2012 23:32, odsłon: 4456

0085_mini23 lipca odbyło się w przedszkolu spotkanie nowoprzyjętych przedszkolaków z panią dyrektor, z ich przyszłą nauczycielką oraz panią woźną. Mając na uwadze dobre samopoczucie dzieci na zajęcia zostali oni zaproszeni wraz z rodzicami, którzy pomogli im oswoić się z nauczycielką i salą przedszkolną, a także uczestniczyli w zabawach przygotowanych i prowadzonych przez nauczycielkę i panią dyrektor.

 

Podczas spotkania maluchy miały szansę poznać nie tylko samo miejsce i przyszłych opiekunów, ale też rówieśników, z którymi już niedługo będą przebywać codziennie. Dzięki temu we wrześniu, szkraby będą się czuły bezpieczniej i odważniej stawią czoło nowej i trudnej dla nich sytuacji.

 

PRZEBIEG SPOTKANIA

  1. Schodzenie się dzieci i rodziców. Każde dziecko wchodząc do sali zostało przywitane przez nauczycielkę i otrzymało od niej serce – wizytówkę z imieniem. Następnie dzieci miały czas na zapoznanie się z salą oraz chwilę swobodnej zabawy.

  2. Powitanie wszystkich gości przez panią dyrektor. Pani dyrektor powitała serdecznie wszystkich gości oraz przedstawiła personel, który od września będzie pracował w grupie. Następnie zaprosiła dzieci do zabawy na dywanie.

  3. Zabawy integracyjne z piłką i chustą animacyjną. Dzieci chętnie się bawiły, były radosne i uśmiechnięte. Do zabawy dołączyli także rodzice. Najwięcej przyjemności sprawiła wszystkim zabawa z chustą animacyjną.

  4. Zapoznanie dzieci z wężem Marcelem. Maluchy poznały jeszcze jednego przedszkolnego opiekuna – Marcela, węża, który „pilnuje” dzieci podczas wycieczek i spacerów.

  5. Zwiedzanie przedszkola. Wszyscy goście oraz opiekunowie (Marcel również) wybrali się na zwiedzanie przedszkola oraz ogródka przedszkolnego.

  6. Powrót do sali. Nadszedł czas pożegnania… Dzieci otrzymały od pani dyrektor oraz nauczycielki upominki – misia i balonik. Misia wezmą ze sobą do przedszkola we wrześniu na pierwsze leżakowanie…

 

Bogusława Wołodkiewicz

 


 

NASZE GRUPY 2012-2013

wiewiorka

zajac

sarenka

jez

zubr

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information