Start Rok 2011/2012 Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantem

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Bezpieczne wakacje- spotkanie z policjantem PDF Drukuj Email
piątek, 06 lipca 2012 15:36, odsłon: 2938

0084_miniWakacje to czas zabaw, swawoli, korzystania z uroków lata. Aby były one bezpieczne, przypomnieliśmy przedszkolakom o pewnych zasadach. Pracownicy i policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Hajnówce byli naszymi gośćmi.

 

Dorotka powitała wszystkich wierszem „Hajnowianka” a następnie wysłuchaliśmy o przyjaźni policjanta z psem, jego metodach tresury. Mogliśmy także, podziwiać umiejętności psa służbowego. Dzieci przećwiczyły pozycje obronną, w razie ataku agresywnego psa. Ponadto obejrzeliśmy prezentację multimedialną, ciekawscy mieli możliwość przymierzyć kamizelkę policyjną, obejrzeć sprzęt służbowy. Po takiej prelekcji już każdy powinien pamiętać telefony alarmowe, iż jezdnia to nie plac zabaw; że podczas przechodzenia przez jezdnię, korzystamy z przejść dla pieszych. Przechodząc prze ulicę należy spojrzeć w lewo, w prawo i ponownie w lewo. „Kolorowe światła obok skrzyżowania: jedno iść pozwala, drugie iść zabrania. Będziemy pamiętać, że „zielony sygnał oko ma zielone, mówi: bardzo proszę przejść na drugą stronę. Gdy wybieramy się na przejażdżkę rowerem zakładamy kask, a podczas jazdy samochodem, zawsze mamy zapięte pasy.

 

Życzymy, by długo wyczekiwany odpoczynek minął bez nieprzyjemnych niespodzianek. A we wrześniu, abyśmy wszyscy z nowym zapałem wrócili do przedszkola.

 

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information