Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Jeżyki obchodzą Dzień Marchewki. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 10 kwietnia 2023 19:40, odsłon: 302

Przedszkolaki z naszej grupy przygotowały pomarańczowe stroje specjalnie na urodziny Marchewki. Taniec przy piosence „Na marchewki urodziny” z ilustracją ruchową rozpoczął imprezkę.

Dobra gotowana, dobra i surowa.

Choć nie pomarańcza, lecz pomarańczowa.

Kiedy za zielony pociągniesz warkoczyk,

wnet z ziemi wyskoczy.

 

Następnie odczytałam list od Marchewki, w którym ta nasza pomarańczowa przyjaciółka zaprosiła nas do wspólnego świętowania. Ciekawostki na temat marchewki, skąd pochodzi i jakie może mieć kolorki obejrzeliśmy w filmie edukacyjnym. Jeżyki wykonały sok z marchewki i jabłka, który później degustowały.Podczas zajęć zwracaliśmy uwagę na walory odżywcze i smakowe marchewki, a ich celem było wdrażanie zdrowych nawyków żywieniowych. Duża dawka witamin, po której sprawnie zrobiliśmy pracę plastyczną. Farba pomarańczowa + pędzelek+stopa = łaskotki. A jak łaskotki to sporo śmiechu. Po odbiciu stopy na kartce , dzieci tworzyły swoje marchewkowe prace, porównując czyja stopa jest najdłuższa, a czyja najmniejsza.


Agnieszka Prokopiuk

 

 

Opis galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas tańców, oraz wykonania soku i pracy plastycznej  przy stoliku.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information