Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

„Dzień kolorowej skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa” - zajęcia w grupie Żuberków i Jeżyków. PDF Drukuj Email
wtorek, 04 kwietnia 2023 04:30, odsłon: 694

Zapewne każdy przedszkolak już wie, 21 marzec jest dniem szczególnym w naszych kalendarzach, bo jest to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale nie każdy wie, że jest to ważny dzień z jeszcze jednego powodu. Otóż tego dnia na całym świecie obchodzony jest „Dzień kolorowej skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa”.

 

Tego dnia dzieci z grupy Żubrków miały za zadanie przyjść do przedszkola w skarpetkach nie do pary, okazując w ten sposób swoją radość, tolerancję i solidarność z osobami z Zespołem Downa. Dzieci mogły też wykazać się kreatywnością oraz pomysłowością ozdabiając według własnego pomysłu papierowe, kolorowe skarpetki używając do tego różnych materiałów – sznureczków, pomponików, mazaków, kredek i papierowych kwiatków. Chodziło o to, aby skarpetki były jak najbardziej barwne i oczywiście nie do pary.

Natomiast grupa Jeżyków tego dnia oglądała film edukacyjny, na którym Pani w sposób dostosowany do wieku dzieci wyjaśniła co to jest zespół Downa i czym się charakteryzuje. Mogły też wykonać „skarpetkową” pracę plastyczną.

Po tych zajęciach dzieci z obu grup wiedzą już co to jest dodatkowy chromosom i dlaczego tego dnia wręcz pożądane jest aby założyć skarpetki nie do pary.

 

 

Małgorzata Lipnicka – Pleskowicz

Zdjęcia: Monika Szwarc, Agnieszka Prokopiuk

 

 

Opis galerii zdjęć:

Galeria przedstawia zajęcia z grup Żuberków i Jezyków podczas wykonywania prac plastycznych oraz dzieci prezentujące swoje kolorowe skarpetki.

 

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information