Start Rok 2011/2012 Uroczyste zakończenie Programu Ekozespołów w Białowieży

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Uroczyste zakończenie Programu Ekozespołów w Białowieży PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2012 01:53, odsłon: 2831

0081_miniPod hasłem „Zadbajmy o przyjazny klimat” odbyła sie tegoroczna edycja programu Ekozespołów. Cały rok szkolny trzy najstarsze oddziały przedszkolne realizowały różnorodne działania ekologiczne. Podsumowaniem programu było sprawozdanie, które zostało przesłane do Ośrodka Edukacji Leśnej BPN.

12 czerwca 2012 r. ekozespół 5-latków reprezentował naszą placówkę na uroczystym podsumowaniu w/w programu w Białowieży. Przyjechało wiele dzieci i młodzieży, samych przedszkolaków było ok. 150.

W części artystycznej przestawiliśmy program pt. Śmieciu precz”, w którym dzieci segregowały wyrzucone śmieci do oznaczonych napisami pojemników. W kolejnej części naszego występu był głośny rap, którego słowa ułożone przez panią Anetkę wymownie dźwięczały dookoła wszystkich zgromadzonych uczestników spotkania:

My dzieci z przedszkola, z Rzecznej numer trzy

Segregujemy śmieci, segreguj z nami ty

Zielony worek plastik, niebieski worek szkło,

A w żółtym worku papier i właśnie o to szło.

 

A w nakrętkowym drzewie nakrętek mnóstwo jest

Ty też je możesz zbierać, jeśli tylko chcesz

Makulaturę zbieraj, na pewno w domu ją masz

Zapytaj też sąsiada, czy z nami zbierać chce

Przy okazji pochwaliliśmy się naszymi najlepszymi strojami ekologicznymi. W głównych rolach wystąpili Gabrysia Kalinowska i Kuba Tokaruk. Brawo!

Po występach było wielkie rysowanie puszczańskich zwierząt. Było inaczej niż zwykle, kartki leżały bezpośrednio na trawie. Ponieważ było bardzo gorąco, niektórzy próbowali rysować leżąc. Następnie próbowaliśmy policzyć „ile dzieci wejdzie do grubego dębowego pnia? Okazało się, że wszyscy, zmieściły się również wszystkie panie: p. Agnieszka, p. Jola i p. Nina. Jaki wielki ten dąb...

Podczas części oficjalnej, otrzymaliśmy listy gratulacyjne dla wszystkich nauczycielek biorących udział w Programie. Przedszkolaki otrzymali dyplomy i nagrody (plany lekcji i linijki) a nasza placówka wzbogaciła swoją bazę o nowe pomoce dydaktyczne: planszę: „Ssaki Puszczy Białowieskiej” oraz lupy.

Na dobry koniec, zostało nam tylko pieczenie kiełbasek na ognisku oraz malowanie twarzy według pomysłów dzieci. Wyjechaliśmy do domu pełni wrażeń, wiedzy oraz kolorowych makijaży na twarzach.

J. Wołkowycka

 

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information