Start

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Warsztaty z książką u Lisków i Zajączków. PDF Drukuj Email
środa, 15 marca 2023 18:48, odsłon: 443

1 marca przedszkolaki z grupy Lisków i Zajączków  wzięły udział w warsztatach pt. "Książka moim przyjacielem". Zajęcia przygotowały i prowadziły Pani Hanna Klimiuk i Pani Justyna Samojlik z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Hajnówce. Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska wraz z nauczycielkami z obu grup przywitała naszych gości.

 

Wiersz pt.: „Książka moim przyjacielem” – Dorota Kossakowska

Każdy ma przyjaciela, z którym lubi się bawić.

Kiedy przyjaciel jest smutny, nie można go zostawić.

Mój przyjaciel jest ze mną, codziennie o każdej porze.

Gdy potrzebuje pomocy, on mi zawsze pomoże.

Mój przyjaciel to książka, w której są różne przygody.

O misiu, który jadł miodek, o żabce co skacze do wody.

 Jest też księżniczka i rycerz, co walczy dzielnie ze smokiem.

Jest i czarodziej co umie przez rzekę przejść jednym krokiem.

Z książką nie nudzę się nigdy, z nią jest zawsze ciekawie.

Ona pomaga w nauce oraz wesołej zabawie

 

Pani Hania pokazała różne książki, opowiadania i bajki, dzieci słuchały z zainteresowaniem. Opowiedziała nam również jak szanować i dbać o nasze ulubione książki. Dowiedzieliśmy się, że nie zawsze trzeba kupować książki, aby przeczytać nową - można je wypożyczyć w Bibliotece w naszej miejscowości. Przedszkolaki podzielone na cztery zespoły wykonały powierzone im zadania. Z ułożonych puzzli powstało opowiadanie obrazkowe o tym, w jaki sposób znajduję się u nas w domu książka z biblioteki. Na koniec warsztatów pani Justyna pokazała nam książkę  z dziurą, książkę z najdłuższą stroną i książkę z maską. Zajęcia bardzo się podobały obu grupom i dzieci podziękowały paniom za przyjście do nas.

 

Barbara Koźluk

Zdjęcia: Marta Kowalska

 

Opis galerii zdjęć:

Na zdjęciach widać Panią Dyrektor Dorotę Ewelinę Durzyńską, która przywitała Panie z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej. Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupu Lisków i Zajączków na warsztatach pt. ,,Książka moim przyjacielem”.

 

 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information