Start Rok 2011/2012 DNI RODZINY – wyjazd kolejką w Dolinę rzeki Leśnej - 2.06.2012 r.

DNI RODZINY – wyjazd kolejką w Dolinę rzeki Leśnej - 2.06.2012 r. PDF Drukuj Email
środa, 27 czerwca 2012 00:25, odsłon: 2851

0080_miniTym razem z naszymi dziećmi i rodzicami umówiliśmy się na peronie Kolejek Leśnych przy Nadleśnictwie w Hajnówce. Główną atrakcją dnia był przejazd kolejką w Dolinę rzeki leśnej ufundowany przez Nadleśnictwo w Hajnówce.

Punkt 14.00 maszynista dał głośny sygnał odjazdu i wyjechaliśmy na pierwszą taką wycieczkę po Puszczy Białowieskiej. Słuchając stukotu jadącej kolejki podziwialiśmy uroki wiosennego lasu. Obserwowaliśmy żywą zieleń liści drzew, krzewów i roślin, żółte kosaćce w podmokłych olsach, uroczą dolinę rzeki Leśnej na końcowym odcinku dzisiejszej wyprawy.

W drodze powrotnej mocno się zachmurzyło, i gdy tylko zaczęliśmy wysiadać z wagoników zaczął padać deszcz. Nie wystraszyliśmy się wcale. Z plecakami pełnymi przygotowanego prowiantu udaliśmy się na miejsce ogniskowe. Na miejscu czekała na nas kolejna niespodzianka. Wszystkie dzieci otrzymały w prezencie od Nadleśnictwa komplet kredek z logo swej firmy.

Gdy piekliśmy kiełbaski padał deszcz. Podczas zabawy ogniskowej „lało jak z cebra”. Mimo to, wszyscy uczestnicy wycieczki dzielnie i głośno powtarzali:

To zabawa ogniskowa

Tu się robi ruch, uh!

Ręka, ręka, noga, noga

Biodra idą w ruch, uh!

Tym miłym i wesołym akcentem zakończyliśmy naszą dzisiejszą wycieczkę. A deszcz padał dalej….

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Hajnówka za wszystkie zapewnione atrakcje.

J. Wołkowycka