Start Rok 2011/2012 DNI RODZINY – Festyn ekologiczny

DNI RODZINY – Festyn ekologiczny PDF Drukuj Email
wtorek, 26 czerwca 2012 22:51, odsłon: 3549

0079_miniNa ten dzień wszyscy młodzi ekolodzy z naszego przedszkola czekali z niecierpliwością. Dlaczego?

Po pierwsze, wśród zaproszonych gości byli: prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Hajnówce Jarosław Kot, przedstawiciel Nadleśnictwa pan Robert Sawicki oraz dyrektor naszego przedszkola pani Dorota Durzyńska.

Już na samym początku spotkania nasi honorowi goście zostali wybrani do jury, które w dalszej części festynu oceniało podniesieniem „wesołego słoneczka” realizację dobrze wykonanego zadania.

Po drugie, wszystkie przedszkolaki i zaproszeni rodzice mogli obejrzeć wspaniały występ 6-latków, i ich muzyczno – ruchową interpretację „Mojej planety”.

Po trzecie, chętne przedszkolaki mogły wziąć udział w quizie ekologicznym, w którym należało wykonać wylosowane zadania. Były to m.in.:

• sortowanie śmieci do oznaczonych napisami pojemników (szkło, papier, plastik)

• rozpoznawanie zwierząt Puszczy Białowieskiej

• zabawa ruchowa pt. „rób to co ja”

• zabawy słuchowe: „czyj to głos?”

Po czwarte, mogliśmy podziwiać wspaniały pokaz mody ekologicznej. Przy dźwiękach muzyki disco Alicja z Krainy Czarów (p.Agnieszka) wyprowadzała na wybieg: księżniczki, wróżki, śmieciuszki, dżentelmenów w nakrętkowych kapeluszach, królewny w plastikowych workach na śmieci, rycerzy w zbrojach z kartonu, robotów i wiele, wiele innych zapierających dech w piersiach eko-modeli.

Po piąte, podziękowaliśmy za współpracę dwóm najważniejszym instytucjom, które od kilku lat wspierają nas we wszystkich, ekologicznych przedsięwzięciach. Oto one:

• Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

• Nadleśnictwo

Śmiało możemy ich nazwać przyjaciółmi naszego przedszkola!!!

Po szóste, nie zapomnieliśmy też o naszych rodzicach, którzy tak chętnie służą pomocą w ekologicznych realizacjach. Wyróżniliśmy:

• rodziców Gabrysi Kalinowskiej (transport nakrętek do Białegostoku, ufundowanie kartonu z którego powstało nasze „nakrętkowe drzewo”)

• rodziców Oskara Szumowskiego (za drewniany stelaż ekologicznej choinki oraz tabliczki do oznaczenia ścieżki dydaktycznej w naszym ogrodzie)

• rodziców Magdy Łęczyckiej (za kijki do umocowania tabliczek)

Po siódme, i to było najważniejsze, każdy kto przyniósł choćby 1 kg makulatury i przynajmniej 1 zepsute żelazko, mógł dzisiaj liczyć na dyplom i nagrodę! Oto wyniki podsumowania zbiórek makulatury i elektrosprzętu:

Zbiórka makulatury

Maciek Marczuk