Start Rok 2011/2012 Dni rodziny – spartakiada i taneczny poranek

Dni rodziny – spartakiada i taneczny poranek PDF Drukuj Email
wtorek, 26 czerwca 2012 21:43, odsłon: 2674

0078_miniW poniedziałkowy słoneczny poranek na placu przedszkolnym odbyły się zawody sportowe dla wszystkich dzieci. Mali sportowcy zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe, w pierwszej grupie były 3 i 4- latki grupa druga to 5 i 6- latki.

Dla młodszej grupy zawody sportowe poprowadziła pani I. Gierasimiuk dla grupy starszej pani H. Pawluczuk. Dzieci w obu grupach wiekowych miały wyścigi rzędów, z różnym poziomem trudności. Dzieci starsze biegły również króciutki maraton wokół placu przedszkolnego. Młodsze dzieci mogły poskakać na trampolinie, oraz pokonać tor przeszkód z tunelem. Na zakończenie spartakiady wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody za udział.

We wtorek tuż po śniadaniu rozpoczął się taneczny poranek. Zabawę muzyczną dla wszystkich dzieci poprowadziła pani M. Gredel-Iwaniuk. Dzieci bawiły się świetnie, tańcząc w wężykach, kółeczkach, oraz dobierając się w pary. Zgadywały i naśladowały bohaterów bajkowych, o których była mowa w piosenkach. Razem z dziećmi świetnie bawiły się również panie nauczycielki.

Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały własne tańce.

Grupa I – maluszki zaprezentowały improwizację ruchową do piosenki „Wdech i wydech”

Grupa II – czterolatki pokazały taniec z chustami do muzyki C. Orffa

Grupa III – pięciolatki zatańczyły nam sambę

Grupa IV – sześciolatki zatańczyły taniec do muzyki filmowej „Gorączka sobotniej nocy”

Grupa V – sześciolatki z grupy integracyjnej wykonały improwizację ruchową do utworu pt. „Nie martw się bądź szczęśliwy”.

Każda grupa za swój występ otrzymała dyplom.

H. Pawluczuk i I. Gierasimiuk