Jak Jeżyki pomagają ptakom przetrwać zimę. PDF Drukuj Email
piątek, 13 stycznia 2023 14:19, odsłon: 363

Zimowy czas, dokarmiania ptaków to najbardziej rozpowszechniana forma pomocy przy przetrwaniu zimy. Grupa Jeży poznała różne gatunki ptaków żyjące w Polsce oraz dowiedziała się, jakie są zasady odpowiedzialnego dokarmiania ptaków zimą. Przedszkolaki przygotowały również karmniki z pomarańczy oraz zapoznały się ze strukturą ptasich przekąsek. Dzieci zgodnie stwierdziły, że podczas zimowych spacerów będą uzupełniać zapasy w naszym przedszkolnym karmniku. Naszym Jeżom wielką radość sprawiło to, że mogły wrzucać do karmnika stojącego na placu przedszkola różne i ziarna dla ptaków.

Dzieci dowiedziały się, że nie prawidłowe dokarmianie może ptakom szkodzić bardziej, niż głód i srogi mróz. Grupa Jeży była zadowolona z przeprowadzonych zajęć i cieszyły się z tego,że będą mogły pomóc ptakom. Poprzez dokarmianie ptaków dzieci uświadamiają sobie, że bez naszej pomocy wiele różnych gatunków ptaków nie przeżyłoby trudnych zimowych warunków, a jednocześnie zyskują poczucie, iż robią coś dobrego. Dzięki dokarmianiu przedszkolaki umożliwiają ptakom przetrwanie zimowego czasu. Skrzydlaci przyjaciele odwdzięczą się wiosną swoim pięknym śpiewem.

Luiza Fiedorowicz

Zdjęcia: Katarzyna Culepa