Start Rok 2011/2012 Dzień kobiet na wesoło w wykonaniu przedszkolaków

Dzień kobiet na wesoło w wykonaniu przedszkolaków PDF Drukuj Email
sobota, 10 marca 2012 15:15, odsłon: 13722

0071_mini

Czterolatki „Zajączki” swoim panieneczkom podarowali jajka niespodzianki i magnesy na lodówkę. Najmłodsi kawalerowie swoim damom wręczyli piękne laurki i zaprosili do tanga. Dżentelmeni z grupy III przygotowywali swoim królewnom owocowy deser i serwowali „kawkę”.

Tę oto piosenkę śpiewali chłopcy z grupy „Żubrów” swoim koleżankom:

„Marzec, marzec

pięknie się wystroił.
W kole, w kole
między dziećmi stoi.
I gromadkę uśmiechniętą
pyta jakie dzisiaj święto?

Zapamiętaj sobie
dzisiaj jest Dzień Kobiet!
Zapamiętaj sobie
dzisiaj jest Dzień Kobiet!”

Wspólnie obejrzeliśmy przedstawienie „8 marca na wesoło” przygotowane przez naszych najstarszych przedszkolaków i panią Gosię (której życzymy szybkiego powrotu do zdrowia). Chłopcy zaprezentowali nam taniec z kapeluszami, a dziewczynki wykonały inscenizacje „Lustereczko”. Następnie małe kobietki dokonały prezentacji mody, dzięki której utrwaliliśmy jakie zawody mogą wykonywać kobiety. Michał  Ł. z sympatii do każdej modelki wręczył tulipany. „Taniec łyżwiarzy” w wykonaniu dzieci z gr. IV wprawił nas w nastrój zadumy i skupienia. Na zakończenie wszyscy „przybysze z Marsa” zaśpiewali gromkie Sto lat dla małych i dużych „istot z planety Wenus”.

Przeprowadziłam ankietę. I jak z niej wynika, mężczyźni mają różne zdania na ten temat: Po co na świecie są kobiety?

Dowody są na piśmie, przeczytajcie jeśli chcecie, Po co, zdaniem mężczyzn, istnieją kobiety na świecie.

• Żeby nas budzić rano, bo człowiek sam nie wstanie

• Żeby szykować dla nas drugie śniadanie

• Żeby przyszywać dla nas guziki, bo człowiek sam nie przyszyje

• Żeby nas uczyć w przedszkolu różnych ciekawych rzeczy

• Żeby gotować obiady i robić kluski z serem

• I kogel mogel kręcić i dzielić się deserem

• Żeby uwagę zwrócić, jak brzydkie słowo powiesz

• Żeby po głowie głaskać, gdy ma zmartwienie człowiek

• Żeby robić kanapki na piknik w czasie lata

• Żeby się o nas troszczyć, żeby nas osłaniać i żeby ….

• Zadawać mężczyznom okropnie trudne pytania.

I tylko raz do roku trafiają wreszcie w sedno, ósmego marca wszyscy odpowiedź mają jedną:

My wiemy doskonale, że po to są kobiety, by mogły od nas mężczyzn przyjmować dziś bukiety!

Wszystkie panie pracujące w Przedszkolu otrzymały od czterolatków piękne kompozycje kwiatowe, za które serdecznie dziękujemy.

Wszystkim kobietom najserdeczniejsze życzenia, radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.

Agnieszka Panasiuk-Kaczoch