Start Rok 2011/2012 Wspólne warsztaty ekologiczne Przedszkola Nr 3 i Przedszkola Nr 5

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Wspólne warsztaty ekologiczne Przedszkola Nr 3 i Przedszkola Nr 5 PDF Drukuj Email
piątek, 24 lutego 2012 00:06, odsłon: 3013

0066_miniW minioną sobotę nauczycielki obu placówek spotkały się na zajęciach prowadzonych przez przedstawicielkę KLANZY – P. Małgorzatę Borowską. Warsztaty odbyły się pod hasłem: „Przeżyj mój motylku – wykorzystanie metod pedagogiki zabawy w działaniach ekologicznych”. Nasze placówki posiadają certyfikaty Zielonej Flagi i w dalszym ciągu realizują programy ekologiczne – warsztaty wzbogacą więc nasze kolejne działania.

 

Atmosfera spotkania była niezwykle radosna i swobodna, a dobre relacje i umiejętność współpracy są celem KLANZY. I ten cel został osiągnięty – bawiłyśmy się świetnie, bez podziału na uczestniczki i obserwatorów, bez zbędnej rywalizacji, bez wygranych i zwycięzców. W podejmowanych zadaniach wykorzystywałyśmy rozmaite środki łatwe do zdobycia, a umożliwiające twórcze działanie. I tak przypomniałyśmy dawno zapomniane patyczaki – przestrzenne ptaki z gazet, wcielałyśmy się w rolę Ziemi cierpiącej z powodu zanieczyszczenia i lekarza dającego na to receptę; segregowałyśmy śmieci, tworzyłyśmy kule ziemskie, odgadywałyśmy, jakimi jesteśmy roślinami, warzywami, owocami. Każda z nas rysowała swoje własne drzewo – jak się później dowiedziałyśmy, można z niego odczytać niektóre cechy osobowości. Bardzo podobało nam się tworzenie „swojego motyla”. Warsztaty wzbogaciła nauka tańców integracyjnych – najchętniej tańczyłyśmy „Specnerin”. A w przerwach między kolejnymi zadaniami zajadałyśmy „ekologiczne” kanapki, na których królowała sałata, papryka i marynowana fasolka szparagowa – przyniesiona przez panią Iwonkę.

Wszystkie efekty plastyczne naszych działań uwieczniłyśmy na tablicach w holu przedszkola. Oby więcej takich spotkań integrujących hajnowskie placówki – poprzez doskonalą wspólną zabawę możemy jak najwięcej się uczyć, by potem przekazać tę wiedzę dzieciom. A oto przecież chodzi.

Gospodynie spotkania – nauczycielki Przedszkola Nr 3

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information