Sówki w Bibliotece Miejskiej. PDF Drukuj Email
czwartek, 19 maja 2022 06:42, odsłon: 391

10 maja małe Sówki wybrały się do biblioteki miejskiej. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci bo miały wiele przygód.Po zjedzonym śniadanku Sówki wyruszyły w swoją pierwszą większą przygodę. Pierwszym punktem wycieczki było punktualne stawienie się na przystanku autobusowym. Udało się to dzieciom znakomicie, bo były nawet przed czasem, a więc znalazł się czas na zadawanie pytań opiekunom… A kiedy przyjedzie autobus? A jak długo będziemy jechać? A czy się zmieścimy? Wszystkie wątpliwości były wyjaśniane na miejscu.

Wreszcie autobus przyjechał i dzieci zajęły miejsca. Jazda autobusem sprawiła dzieciom nie lada przyjemność. Jako pasażerowie, dzieci obserwowały miejsca, które na co dzień odwiedzają z rodzicami. Po dotarciu na odpowiedni przystanek okazało się ze byliśmy przed czasem więc postanowiliśmy chwilkę odpocząć na skwerku przy fontannie. Niestety fontanna nie tryskała wodą, ale dzieci znalazły inna atrakcje która wzbudziła wiele radości. Była to przepiękna rzeźba- ławeczka krokodyl. Ileż było pisków i śmiechów kiedy maluchy skakały po grzbiecie tego drewnianego gada. Następnie maluchy poszły do czytelni dla dzieci gdzie przywitały je Panie: Basia i Agnieszka. Panie opowiedziały o tym co się robi w bibliotece. Pokazały różne ciekawe książki. Dzieci zobaczyły także największą i najmniejsza książkę jaka jest w bibliotece. Ta najmniejsza ma 100 lat!!! Następnie dzieci miały okazję samodzielnego zwiedzenia zakamarków czytelni.

Nasze spotkanie w bibliotece zbiegło się z Dniem Bibliotekarza, dlatego dzieci wręczyły Paniom z biblioteki laurkę z życzeniami. To było bardzo ciekawe spotkanie i na pewno zostanie w pamięci maluchów na długo.

Bożena Szokało-Jefimiuk,

Monika Szwarc, Katarzyna Culepa

Początkowe zdjęcia przedstawiają dzieci i opiekunów na skwerku obok fontanny. Kolejne zdjęcia pokazują dzieci w trakcie zajęć bibliotecznych w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Hajnówce.