Start Rok 2011/2012 WALENTYNKI, WALENTYNKI dla chłopczyka i dziewczynki

WALENTYNKI, WALENTYNKI dla chłopczyka i dziewczynki PDF Drukuj Email
piątek, 17 lutego 2012 13:21, odsłon: 3180

0062_miniWALENTYNKI to dzień szczególny – dzień zakochanych, kochanych, lubiących się.

Już dzień przed, czyli 13 lutego w poniedziałek sześciolatki od rana wzięły się do pracy. Postanowiły przygotować niespodziankę z okazji Walentynek i miały to być pierniczki w kształcie serduszek dla całego przedszkola, dla wszystkich pań i dzieci. Pani Ala zagniotła ciasto, dzieci same wałkowały, wycinały, układały, a panie kucharki piekły. Dziękujemy!

14 lutego, czyli już w same Walentynki wszyscy świętowaliśmy na czerwono i serduszkowo. Po śniadaniu miał odbyć się BAL SERDUSZKOWY, ale PANIE NAUCZYCIELKI przygotowały przedstawienie - niespodziankę pt. RANDKA W CIEMNO. W rolach głównych wystąpiły: pani Anetka jako prowadząca program – stateczna i zrównoważona, pani Ania jako Zuza – miłośniczka słońca i plaży, pani Kasia była Pamelą, miłośniczką wszystkiego, co różowe, a pani Krysia - Honoratą – oczytaną bibliotekarką. W rolę Czesia Gitary, gitarzysty i rockmana poszukującego swojej wybranki wcieliła się pani Małgosia. Samotny muzyk przepytał dziewczyny: co lubią, jakie mają hobby, sprawdził ich umiejętności wokalne i taneczne. Nie omieszkał również spytać kandydatki o sprawy sercowe. Nie mogąc się zdecydować na jedną wybrankę, Czesio zaprosił na randkę wszystkie dziewczyny, łącznie z panią prowadzącą.

Przedstawienie wywołało wiele śmiechu i radości, a dzieci ochoczo śpiewały i tańczyły razem z wykonawczyniami przedstawienia. Były tańce, konkursy. Dzieci tańczyły trzymając balony między głowami lub brzuchami, dmuchały balony, zbierały serduszka podczas muzyki, składały serducha w jedną całość, zwijały serduszka uwiązane na sznurku.

Na koniec każdy uczestnik balu otrzymał walentynkę – piernikowe serduszko upieczone przez sześciolatków.

Dziękuję wszystkim osobom, które pomogły mi zorganizować

to Święto Radości, Miłości, Przyjaźni, Dobrego Serca.

Małgorzata Reduch