Uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja PDF Drukuj Email
niedziela, 08 maja 2022 20:24, odsłon: 572

Dnia 29 kwietnia w naszym przedszkolu niezwykle uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Uroczystość rozpoczęliśmy od śpiewania hymnu - Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska powitała wszystkich zebranych i wyjaśniła dzieciom co to jest konstytucja. Użyła bardzo trafnego i przystępnego dla nich porównania, że ,,tak, jak każdego kierowcę obowiązują zasady poruszania się po drogach, tak nas wszystkich obowiązują prawa i obowiązki zawarte właśnie w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, a dzieci mają przede wszystkim obowiązek chodzenia do szkoły i przedszkola". Następnie, prowadząca uroczystość pani Halina w kilku zdaniach przedstawiła historię powstania Konstytucji 3 Maja.

Część artystyczną rozpoczęła grupa Jeżyków, która zaprezentowała taniec Polonez do muzyki Wojciecha Kilara oraz wiersz "Co to jest Polska?" Następnie swoje umiejętności zaprezentowały wszystkie grupy wiekowe. Słuchaliśmy piosenki ,,Jestem Polką i Polakiem" w wykonaniu Wiewiórek, piosenki ,,Moja Ojczyzna", którą zaśpiewały Zajączki, Sówki pięknie wyrecytowały wiersz ,,Ojczyzna", zaś Liski wystąpiły w tańcu ,,Polka kłanianka". Najstarsza grupa - Żuberki - zaśpiewały piosenkę ,,Moja Polsko" i wyrecytowały wiersz ,,Wiosenny dzień majowy". Na koniec grupa Sarenek zatańczyła krakowiaka i zaśpiewała piosenkę ,,To jest Polska". Krakowiak tak się wszystkim spodobał, że został zatańczony na bis.

Biało czerwone barwy i uroczyste stroje galowe podkreśliły rangę Święta Konstytucji 3 Maja w naszym przedszkolu.

Na zakończenie uroczystości wszyscy hucznie odśpiewaliśmy hymn naszego ,,pompikowego" przedszkola i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

koordynator: Halina Pawluczuk

zdjęcia: Bożena Szokało - Jefimiuk

Zdjęcia przedstawiają uroczyste obchody Konstytucji 3 Maja w wykonaniu wszystkich grup przedszkolnych: tańce, recytację i śpiew.