Jeżyki i Żuberki ratują płazy w Białowieży! PDF Drukuj Email
środa, 27 kwietnia 2022 21:26, odsłon: 629

Przedszkolaki z grup Jeżyków i Żuberków podczas wycieczki w Białowieży, wzięły udział w Akcji Czynnej Ochrony Płazów. Pod czujnym i profesjonalnym okiem specjalistów Białowieskiego Parku Narodowego, pani Ani Białomyzy oraz Anety Kupień, dzieci uczestniczyły w zajęciach warsztatowych w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej oraz w zajęciach terenowych w Parku Pałacowym.

Zarówno zajęcia teoretyczne (prezentacja na temat płazów, układanie tematycznych puzzli, kolorowanie i podpisywanie poszczególnych etapów rozwoju żaby), jak i tzw. „terenówka” (sprawdzanie, przeliczanie i wybieranie płazów w ustawionych wiaderkach, rozpoznawanie poszczególnych gatunków, rozróżnianie cech osobniczych płazów oraz przenoszenie zapełnionych wiader do pobliskiego stawu), były bardzo zajmujące dla wszystkich uczestników wycieczki.

Nikt z nas nie spodziewał się tak dużej liczby wędrujących płazów, więc tym bardziej cieszyliśmy się, że tak dużej grupie mogliśmy pomóc.

Na zakończenie pobytu w Białowieży, zjedliśmy obiad w restauracji „Pokusa”. Pod każdym względem było bardzo luksusowo. Szkoda tylko, że tak urokliwe, białowieskie zakątki są tak niedostępne dla wszystkich jak niegdyś…

Jola Wołkowycka, Justyna Karpiuk, Ula Raczkowska, Agnieszka Prokopiuk i Iwona Gierasimiuk

zdjęcia: Jola Wołkowycka i Agnieszka Prokopiuk

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jezyków i Żuberków podczas edukacyjnych zajęć prowadzonych przez specjalistow Białowieskiego Parku Narodowego na temat czynnej ochrony płazów.