Przygotowania Wiewiórek do Świąt Wielkanocnych PDF Drukuj Email
czwartek, 21 kwietnia 2022 05:07, odsłon: 530

W minionym tygodniu dzieci z grupy Wiewiórek poznały zwyczaje i tradycje zawiązane z Świętami Wielkanocnymi. Maluszki zapoznały się z tradycją ozdabiania jajeczek, czyli pisanek. Już doskonale wiedzą co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku oraz na świątecznym stole. Nie zabrakło również rozwijania umiejętności liczenia na tekturowych jajkach i innych zabaw matematycznych.

Podczas tak miłej atmosfery zadaniem dzieci było wykonanie własnoręcznie robionych kartek świątecznych, którymi mogły obdarować swoje najukochańsze osoby. Na podsumowanie intensywnego tygodnia, dzieci wykonały różnokolorowe zajączki z rolki po papierze. Pierwszym etapem było dokładne pomalowanie farbami całej powierzchni, a następnie przyklejenie kilku niezbędnych elementów- oczy, uszy, nosek i wąsy. To był pełen radości czas w naszej grupie.

Anna Hałaburda, Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska,

Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz, Monika Czekańska

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Wiewiórek podczas wykonywania kartek świątecznych i wielkanocnych zajączków. Fotografia przedstawia wizerunek grupy z własnoręcznie zrobionymi dziełami.