Kolorowe zajęcia u Sówek PDF Drukuj Email
czwartek, 14 kwietnia 2022 05:15, odsłon: 714

Zajęcia plastyczne, polegające na mieszaniu kolorów to niezwykła frajda dla dzieci, ale też nauka poprzez eksperymentowanie. Wiosna to pora na powrót ciepłych barw, a więc i na naszych zajęciach plastycznych pojawiły się wiosenne kolory. Dzieci bawiły się w łączenie kolorów farb, jednocześnie próbując odgadnąć, jaki kolor przy ich mieszaniu powstanie. Wykorzystując barwy podstawowe, takie jak: żółty, czerwony, zielony, biały, czarny wspólnie tworzyliśmy kolory zielone, błękitne, brązowe i koralowe. Następnie wytworzone kolory wykorzystaliśmy do wykonania pracy plastycznej „Wiosenne kwiaty”. Zajęcia pobudziły wyobraźnie dzieci i zachęciły do dalszego eksperymentowania.

Monika Szwarc

Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci w tracie zabaw z kolorami i mieszania barw podstawowych. Następne zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie wykonywania pracy plastycznej.