Start Rok 2011/2012 Tropem żubra

Każdy przedszkolak ma szansę na sukces

Witamy w przedszkolu

INNOWACJA ORGANIZACYJNA

baner_gabinet

 

baner_6latek

Gabinet Marii Montessori

baner_gabinet

 

baner_dbamy_eko2011Designed by:
Jm-Experts!

Tropem żubra PDF Drukuj Email
niedziela, 12 lutego 2012 18:38, odsłon: 3148

0060_miniPrzedszkolaki z grup III i IV uczestniczyły w Ogólnopolskim projekcie edukacji ekologicznej pt. „Tropem żubra”. Jak się okazało, byliśmy pierwszą grupą realizującą w/w tematykę w Białowieskim Parku Narodowym.

 

 

 

9.02.2012 r.

 

Zapewniono nam:

  • zajęcia kameralne w sali konferencyjnej BPN

Widok nowoczesnej sali konferencyjnej BPN wprawił dzieci w wielki zachwyt. Wygodne fotele, odkładane stoliki dla każdego z nich oraz wielkoformatowa prezentacja multimedialna o żubrze była wielki przeżyciem. Poznaliśmy mnóstwo ciekawostek na temat żubra, odsłuchaliśmy żubrze odgłosy, obejrzeliśmy krótkie wprawki filmowe. Był czas na zabawę z balonami, która bardzo obrazowo wyjaśniła nam, ile wiader trawy mieści się w żubrzym żołądku?

  • zajęcia terenowe w Rezerwacie Pokazowym Żubrów

Mieliśmy niewątpliwą okazję zwiedzić Rezerwat Pokazowy Żubrów zimową porą (po raz pierwszy w historii przedszkola!). W skrzącej bieli śniegu, zwierzęta wyglądały wyjątkowo pięknie. Emocje dosięgły zenitu, gdy pracownik rezerwatu, specjalnie dla nas karmił burakami żubry. Na własne oczy zobaczyliśmy jak szybko potrafi biec żubr gdy chce zjeść coś smacznego. Zauważyliśmy też, który żubr ze stada jest przywódcą. Policzyliśmy młode żubrzątka, było ich trzy. Nas tym razem było więcej!

  • materiały edukacyjne dla każdego dziecka

Wszystkie dzieci otrzymały zeszyty ćwiczeń w których w domu, razem z mamą i tatą, mogą rozszerzyć i utrwalić wiadomości na temat żubra. Pieczątka z tropem żubra, wbita podczas zajęć w każdym egzemplarzu, pozostanie oryginalną pamiątką dla każdego przedszkolaka.

  • soczek

Soczek z BPN – u, bułka z dżemem z przedszkola i chwila przerwy na drugie śniadanie w wielki kręgu, na podgrzewanej podłodze, bezcenne.

  • bezpłatny transport

Mieliśmy duże szczęście, że mogliśmy wziąć udział w projekcie. Nie dość, że tak mądrym i ciekawym, to jeszcze nie musieliśmy za nic płacić.

  • profesjonalną opiekę dydaktyczną

Mieliśmy kolejną przyjemność (zaraz po zajęciach o wilku), uczyć się razem z Panią Ewą Moroz – Keczyńską. Tak wspaniale prowadzone lekcje z pewnością zostaną na długo w pamięci każdego z nas. Serdecznie dziękujemy.

 

Jolanta Wołkowycka

 


 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Nasza Polityka Cookies..

EU Cookie Directive Module Information