Tłusty czwartek u Lisków PDF Drukuj Email
czwartek, 03 marca 2022 00:01, odsłon: 458

Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła”. To staropolskie przysłowie ucieszy z pewnością niejednego. Oznacza bowiem, że przed nami jest Tłusty Czwartek! Przedszkolaki ten dzień obchodziły na wesoło i bardzo pomysłowo. Liski otrzymały zadanie zrobienia pączków z masy sensorycznej. Aby je wykonać samodzielnie wyrobiły masę z mąki, jogurtu i kakao, co sprawiło im wiele radości. Niemal każdy chciał mieć udział w tym zadaniu. Kiedy masa była gotowa, przystąpiły do formowania pączków i posypywania ich brokatem.

Zajęcia miały na celu pobudzenie zmysłu dotyku. Na zakończenia dnia dzieci wykonały prace plastyczne pt. ,, kolorowe pączki’’ przy użyciu kulek z bibuły, które samodzielnie wykonały.

Aleksandra Bobrowska i Barbara Koźluk
zdjęcia: Elżbieta Gdowska

Zdjęcia przedstawiają dzieci podczas wykonywania masy sensorycznej i następnie formowania pączków. Na kolejnych zdjęciach widać dzieci wykonujące samodzielnie kulki z bibuły, które następnie wykorzystują do ozdobienia pracy plastycznej.