Sówki obchodzą Dzień Kota PDF Drukuj Email
wtorek, 22 lutego 2022 08:12, odsłon: 485

Kot to spełnienie ludzkich marzeń o udomowieniu tygrysa. Nieco dziki, chadzający własnymi drogami, obdarzony taką samą gracją jak wielkie koty zamieszkujące afrykańską sawannę, ale jednocześnie dostępny, przyjacielski, pozwalający podrapać się za uszkiem. Dlatego właśnie ludzie, a zwłaszcza dzieci od tysięcy lat gościnnie otwierają przed kotami drzwi swoich domów. 17 lutego jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Kota, dlatego dzieci z grupy Sówek postanowiły uczcić ten dzień zabawami, w których główna rolę odgrywa KOT.

Najpierw porozmawialiśmy o naszych pupilach. Dzieci opowiedziały jak mają na imię ich kotki, jakie mają umaszczenie i co najbardziej lubią robić. Następnie wszystkie dzieci naśladowały kotki bawiące się kulką papieru, a także jak rasowe kotki, urządziły polowanie na myszki. Myszki to cwane stworzonka i pochowały się w całej sali, dlatego kotki musiały się wykazać nie lada spostrzegawczością. Najbardziej łowny kotek upolował 8 myszek. Potem urządziliśmy quiz wiedzy o kocich aktorach. Dzieci bez problemów poznały Klakiera, Kota w butach, Kicię Kocię czy Kota Toma. Po zagadkach przyszedł czas na polowanie. Kot Klakier łapał nieuważne Smerfy. Uciechy było co niemiara bo Klakier był 1 a Smerfów dużo i czasami Klakierowi było trudno się zdecydować, którego Smerfa chce łapać. Były też inne zabawy, które sprawiły maluchom wiele radości. Na zakończenie tak pracowitego dnia dzieci zrobiły kotki z rolek po papierze, a tuż przed obiadem obejrzały bajki o kotkach.

Bożena Szokało -Jefimiuk

Zdjęcia: Marta Kowalska

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Sówek w trakcie gier i zabaw z okazji Dnia Kota.