Pasowanie na Przedszkolaka w grupie Sówek PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2021 23:19, odsłon: 636

Dnia 9 grudnia 2021r. miała miejsce jedna z najważniejszych uroczystości przedszkolnych w życiu każdego dziecka – „Pasowanie na przedszkolaka”. Tego dnia maluchy z grupy Sówek oficjalnie dołączyły do grona prawdziwych przedszkolaków. Dla większości dzieci było to pierwsze takie wydarzenie, podczas którego prezentowały swoje umiejętności, jednocześnie pokazując jak wiele się już nauczyły. Najważniejszymi gośćmi w czasie tego wydarzenia były: Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska oraz Pani Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz.

Pierwszym punktem uroczystości był występ artystyczny, który był przygotowywany przez dzieci od kilku tygodni. Maluchy dzielnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz uczestniczyły w zabawach ruchowych przy muzyce. Następnym punktem było złożenie uroczystej przysięgi – nauczyciel czytał jej słowa, a dzieci dumnie po każdym zdaniu głośno powtarzały: przyrzekamy. Maluchy przyrzekły słuchać się nauczycieli,  pomagać kolegom, przychodzić każdego dnia do przedszkola z uśmiechem, a przede wszystkim być dzielnymi przedszkolakami. Po ślubowaniu przyszedł czas na pasowanie. Pani Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz przy użyciu „magicznej kredki” dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka, nadając mu miano przedszkolaka. Dla dzieci było to wielkie przeżycie, a w nagrodę i na pamiątkę wszyscy dostali dyplomy oraz słodki poczęstunek, za który dziękujemy rodzicom, a w szczególności członkom Rady Rodziców z grupy Sówek. Po pasowaniu dzieci zaśpiewały hymn każdego przedszkolaka – piosenkę „Jestem sobie przedszkolaczek”. To wydarzenie na długo pozostanie w naszej pamięci!

Szczególne podziękowania dla:

- Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej za obecność, wsparcie i kosz słodkości dla dzieci,

- Pani Wicedyrektor Bogusławy Wołodkiewicz za uroczyste pasowanie naszej grupy na prawdziwych przedszkolaków,

- Pana Zbigniewa Dzwonkowskiego za uwiecznienie tego wydarzenia na pamiątkowych zdjęciach.

Zapraszamy do obejrzenia prezentacji  oraz galerii zdjęć z tego wspaniałego wydarzenia.

Monika Szwarc

Bożena Szokało-Jefimiuk

Prezentacja:

Opis prezentacji:

Pierwsze slajdy prezentacji przedstawiają dzieci prezentujące wiersze i piosenki w trakcie Pasowania na przedszkolaka. Na kolejnych zdjęciach widzimy twarze dzieci w momencie nadania tytułu przedszkolaka. Następny cykl zdjęć przedstawia dzieci pozujące przy grupowej choince oraz zdjęcia w parze z Panią Wicedyrektor Bogusława Wołodkiewicz. Końcowy slajd to zdjęcie grupowe dzieci w towarzystwie Pani Dyrektor Doroty Eweliny Durzyńskiej, Pani Wicedyrektor Bogusławy Wołodkiewicz, kadry nauczycielskiej oraz personelu grupy.

Zdjęcia prezentują dzieci podczas uroczystości Pasowania na Przedszkolaka. Na pierwszych z nich widzimy dzieci podczas prezentowania programu artystycznego. Kolejne przedstawiają zdjęcia wykonane podczas pasowania. Galerię kończy wspólne zdjęcie grupowe z Panią Dyrektor Dorotą Durzyńską i Panią Wicedyrektor Bogusławą Wołodkiewicz.