Pasowanie na Przedszkolaka u Lisków PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2021 23:16, odsłon: 832

Dnia 9 grudnia wydarzyło się coś bardzo ważnego, coś co nasze Liski będą zawsze pamiętać. Tego dnia odbyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Żeby nim zostać, dzieci musiały wykonać kilka bardzo trudnych zadań. Występ rozpoczął się oficjalnym powitaniem Pani Wicedyrektor Bogusławy Wołodkiewicz. Po powitaniu do sali weszły nasze małe gwiazdy, w rytmie piosenki pt. „Jedzie pociąg, a w pociągu dzieci”. Gdy pociąg dojechał już na miejsce, dzieci ustawiły się i pięknie zaprezentowały jak potrafią budować, a to nie lada wyczyn, bo tym razem nie budowały z klocków, tylko budowały ciszę! Naprawdę fenomenalnie im to wyszło.

Kolejnym zadaniem była recytacja wiersza pt. „My jesteśmy przedszkolaki, maluszki kochane”. Zaraz po tym dzieci płynnie przeszły do kolejnego z zadań, a mianowicie do zabawy ruchowo-naśladowczej z chustą animacyjną, przy piosence pt. „Różowa pantera”. Następnym zadaniem była piosenka z inscenizacją ruchową pt. „Jestem małym przedszkolakiem”, a wszystko dopełnił pięknie wyrecytowany wiersz pt. „Rączki robią klap, klap, klap”. Po każdym wykonanym zadaniu dzieci zostały nagrodzone wielkimi brawami, na które zdecydowanie zasłużyły.
Po zrealizowaniu wszystkich zadań nadszedł najważniejszy moment w całej uroczystości, mianowicie Ślubowanie i uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. W pierwszej kolejności dzieci złączyły paluszki, równiuteńko złączyły nóżki i przyrzekały być dobrymi i grzecznymi Przedszkolakami. Po Ślubowaniu głos zabrała Pani Wicedyrektor. Po przemówieniu dzieci ustawiły się w rzędzie i po kolei podchodziły na środek sali, żeby zostać oficjalnie pasowanym dużą kredką przez Panią Wicedyrektor na Przedszkolaka. Każde dziecko dostało dyplom oraz małą niespodziankę. Wielkie brawa naszym małym zuchom!! Witamy w gronie Prawdziwych Przedszkolaków.
Na koniec nastąpiły podziękowania Dyrekcji, Rodzicom, Dzieciom oraz jednej z mam. Z tego miejsca chcemy ponownie  podziękować Mamie Pani Justyny Moszczyńskiej za uszycie pięknych sukienek naszym małym dziewczynkom. Dziękujemy i gratulujemy wielkiego talentu! Zwieńczeniem zakończenia uroczystości było pamiątkowe zdjęcie.

Aleksandra Bobrowska
Barbara Koźluk
Małgorzata Lipnicka
zdjęcia: Zbigniew Dzwonkowski

Ops galerii zdjęć:

Na zdjęciach widoczne jest oficjalne powitanie Pani Wicedyrektor. Na kolejnych zdjeciach jest część artystyczna. Ostatnie zdjęcia przedstawiają uroczyste Pasowanie kredką na przedszkolaka. Na koniec są zdjęcia pamiątkowe.