Wysłanie listów do Świętego Mikołaja - u Lisków PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2021 23:13, odsłon: 761

W poniedziałek, 13 grudnia dzieci z grupy Lisków wybrały się na wycieczkę do centrum Hajnówki. Dzieci przygotowania do tego dnia zaczęły już w piątek, gdyż właśnie wtedy rysowały to, co chciałyby dostać od Świętego Mikołaja. Pomysły były różne, zaczynając od lalek i książek, a kończąc na klockach i puzzlach. Pierwszą atrakcją w dniu wyjazdu była oczywiście przejażdżka autobusem. Gdy dotarliśmy na miejsce, początkowym przystankiem była cukiernia Emma, gdzie (o dziwo!) nie jedliśmy słodkości.

Czekała tam na nas skrzynka, ale nie byle jaka – tylko przeznaczona na listy do Świętego Mikołaja! Zachwytom nie było końca. Dzieci wspólnie wrzuciły list do skrzynki, z nadzieją, że dotrze do Laponii jak najszybciej i Mikołaj zdąży przynieść prezenty już na Wigilię.
W drodze powrotnej zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia w centrum Hajnówki, między innymi w saniach Świętego Mikołaja, przy bombce a nawet przy samym Świętym Mikołaju.
Wycieczka była bardzo udana, a dzieciom zostało już tylko czekać, aż ich małe – wielkie marzenia zostaną spełnione.

Aleksandra Bobrowska
Barbara Koźluk
zdjęcia: Justyna Moszczyńska

Na pierwszych zdjęciach dzieci rysują wymarzone prezenty. Kolejne zdjecia przedstawiaja początek wycieczki i oczekiwanie na autobus przez dzieci. Następne zdjęcia pokazują, jak dzieci wrzucają list do skrzynki. Kolejne zdjęcia są zdjęciami pamiątkowymi na tle bombki i sani Świętego Mikołaja.