Zdolności teatralne Żuberków PDF Drukuj Email
środa, 29 grudnia 2021 22:46, odsłon: 468

Teatr, jako sztuka łączy w sobie różne dziedziny twórczości artystycznej: literaturę, muzykę, plastykę, taniec i ruch sceniczny. Przedszkolaki posiadają naturalną potrzebę wyrażania siebie w różnych formach ekspresji. Przedstawienie „Witaminki dla księżniczki Marcelinki” wystawiliśmy dla kolegów i koleżanek z przedszkola, oraz rodziców naszej grupy. Jego celem głównym było kształtowanie nawyków zdrowego żywienia i jego wpływu na samopoczucie.

W dostępny dla dzieci sposób pokazuje, jak negatywny skutek mogą wywołać słodycze i brak w diecie urozmaicenia owocami i warzywami. Spektakl o charakterze profilaktycznym, barwnym i humorystycznym, był także podsumowaniem starań o uzyskanie Krajowego Ceryfikatu Przedszkola Promującego Zdrowie oraz okazją do publicznej prezentacji wyników ewaluacji.

Dzieci miały możliwość spontanicznej zabawy z rówieśnikami oraz rozwijania myślenia, wyobraźni, mowy, pamięci, odwagi i śmiałości oraz umiejętności współdziałania i wyrażania różnych stanów uczuciowych. W przygotowaniach udział brali także rodzice, szyli stroje, przygotowali niezbędne rekwizyty. Nasi mali aktorzy bardzo fajnie współpracowali ze sobą, tworzyli zgrany zespół, gdzie widać sympatię, akceptację i zrozumienie. Przedstawienie okazało się super zabawą dla aktorów jak też  i widowni, która gromkimi brawami nas nagrodziła.

Agnieszka Prokopiuk i Iwona Gierasimiuk

Zdjęcia pokazują dzieci w strojach przygotowanych do przedstawienia teatralnego. Ukazują dzieci podczas występu oraz w trakcie odgrywania różnych ról. Następne prezentują dzieci podczas śpiewania piosenek.