Pasowanie na przedszkolaka w grupie Wiewiórek PDF Drukuj Email
czwartek, 23 grudnia 2021 22:26, odsłon: 679

W naszym przedszkolu coroczną tradycją jest uroczystość Pasowanie Na Przedszkolaka. Ten wyjątkowy dzień dzieci z grupy Wiewiórek świętowały 9 grudnia 2021 r. Nasza sala zmieniła się w prawdziwą krainę Pani Zimy- zagościło mnóstwo gwiazdek, płatków śniegu, choineczek i gałązek oświetlonych białym światełkami. Honorowym gościem tego niezwykłego wydarzenia była Pani Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika - Dorota Ewelina Durzyńska. Wszystkie dzieci, w pięknych i odświętnych strojach czekały z niecierpliwością na pokazanie swoich umiejętności.

Uroczystość rozpoczęliśmy od powitania przez Panią Dyrektor; jak święty Mikołaj obdarowała nas mnóstwem niezwykłych prezentów i niespodzianek. Następnie pokazaliśmy swoje talenty w przygotowanej przez nas części artystycznej. Nie brakowało rymowanych wierszyków o naszej grupie i działaniach, które sprawiają, że każdy dzień w przedszkolu to niezapomniana nowa przygoda. Zaprezentowaliśmy wiele piosenek i tańców do naszych ulubionych utworów tj. „Do przedszkola idzie maluch”, „Nie chcę Cię”, „Pięć paluszków”, „Pada deszczyk”, „Bye, bye, goodbye”. Te wszystkie wyczyny udowodniły, że każdy uczestnik zasługuje na miano Prawdziwego Przedszkolaka. Również złożyliśmy uroczystą przysięgę, w której przyrzekaliśmy nie grymasić i nie szlochać, kochać swoje panie, grzecznie bawić się i porządnie się zachowywać. W dalszej kolejności Pani Dyrektor dokonała uroczystego aktu pasowania, za pomocą dotknięcia czarodziejskim ołówkiem ramienia każdego dziecka i wypowiedzianymi słowami - „ Mianuję Cię na przedszkolaka”.

Na pamiątkę tego szczególnego dnia każdy uczestnik otrzymał dyplom i „zaczarowaną kredkę z niespodzianką”.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodzicom przy Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika za upominki oraz Kwiaciarni Lawenda za wypożyczenie pięknych dekoracji.

Korzystając z okazji, w tym szczególnym i wyjątkowym czasie życzymy Wszystkim Państwu Zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Pełnych spokoju i rodzinnego ciepła a także wielu szczęśliwych chwil, sukcesów i pomyślności w Nowym Roku.

Anna Hałaburda,

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z

Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce-Dorota Ewelina Durzyńska,

Bogusława Wołodkiewicz

Monika Czekańska

Zdjęcia: Zbigniew Dzwonkowski

Zapraszamy do obejrzenia filmu z Pasowania na przedszkolaka:

Opis filmu:

Film prezentuje relację z uroczystości Pasowania na Przedszkolaka w grupie Wiewiórek. Na początku filmu Pani Dyrektor wśród kadry i dzieci z grupy, uroczyście wita i zaprasza na uroczystość. Następnie przedszkolaki prezentują swoje umiejętności śpiewając piosenki, recytując wiersze i  tańcząc do różnych utworów. Następnie widzimy serię zdjęć podczas uroczystego Pasowania na Przedszkolaka każdego dziecka  przez Panią Dyrektor. Film kończy wspólne zdjęcie grupowe dzieci, kadry nauczycielskiej i personelu grupy

Opis  galerii zdjęć:

Zdjęcia przedstawiają powitanie Pani Dyrektor przez panie i dzieci z grupy Wiewiórek na uroczystości Pasowania Na Przedszkolaka. Kolejne fotografie ukazują występ dzieci. Następnie widzimy uroczysty moment Pasowania Na Przedszkolaka przez Panią Dyrektor. Kolejne zdjęcia przedstawiają wizerunek grupy Wiewiórek.