Mikołajki w Żuberkach. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 grudnia 2021 21:35, odsłon: 571

Mikołajki to jeden z najmilszych dni w roku niosący ze sobą tajemnicę, oczekiwanie i moc zaskakujących niespodzianek. Żuberki  z niecierpliwością czekały na ten dzień. Pięknie wystrojone przyszły z uśmiechem do przedszkola. Po śniadaniu czekały na nich „Mikołajkowe zabawy logopedyczne”. Nasza pani logopeda - Ela  przygotowała im różnorodne ćwiczenia logopedyczne. Podczas spotkania dzieci ćwiczyły narządy mowy w opowiadaniu „Poranek Świętego Mikołaja”, budowały zasób słów na podstawie ilustracji, dobierały prezenty do członków rodziny na podstawie wysłuchanego wiersza „Prezenty od Mikołaja”. Następnie spotkały się z naszą panią Dyrektor Dorotą  Durzyńską, która przeczytała list od Św. Mikołaja i wręczyła upominki od Książnicy Podlaskiej.

Po relaksacji przedszkolaki brały udział w zabawach  sportowych, skakały w workach, ćwiczyły swoją sprawność fizyczną. Po obiadku wykonały prace plastyczną, i czekały na zasłużone prezenty. Bo oczywiście wszystkie były grzeczne, a wiadomo, że tylko takim dzieciom Mikołaj przynosi prezenty. Dziękujemy Książnicy Podlaskiej za bardzo ciekawe książki, które przekazała nam pani dyrektor. „Dobry, przyjazny świat” to nie tylko piękne ilustracje, to książka pełna dobra, pokazująca w jaki sposób możemy uczynić świat lepszym. Żuberki wraz z rodzicami chętnie biorą udział w różnych akcjach, gdzie pomagamy potrzebującym. Czas przedświąteczny to doskonały czas, aby zwrócić uwagę na innych. O tym jest ta książka, o  pokazaniu, że każdy jest ważny i każdy może przyczynić się do budowania świata pełnego dobroci.

Czas mikołajkowych zabaw i spotkań, wprowadził dzieci w świąteczny klimat. Przy blasku choinki i lampek Żuberki  życzą wszystkim kolegom i koleżankom, aby  magia oczekiwania  na Świętego Mikołaja trwała i aby każde dziecko otrzymało upragniony prezent pod swoja choinką.

Iwona Gierasimiuk

Pierwsze zdjęcie pokazuje spotkanie dzieci z panią dyrektor. Następnie ukazują zabawy logopedyczne i zadania do wykonania, takie jak praca plastyczna . Na kolejnych są dzieci skaczące w workach podczas zabaw ruchowych oraz grupowe zdjęcia dzieci ubrane w mikołajkowe stroje. Ostatnie zdjęcia prezentują książki, które grupa otrzymała oraz list od św. Mikołaja.,