Świąteczna atmosfera u Sówek PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 grudnia 2021 21:15, odsłon: 771

Miniony tydzień w grupie Sówek był niezwykle pracowity. Dzieci w związku z nadchodzącym okresem świątecznym poznawały tradycje i obyczaje Świąt Bożego Narodzenia, a tych jak się okazało jest bardzo wiele. Jednym z nich jest przystrojenie naszych domów w piękne choinki. Dzieci dowiedziały się, że kiedyś ozdobami na choince były owoce i cukierki, natomiast dziś dekorujemy je przepięknym bombkami, łańcuchami i figurkami. Wyzwaniem każdego dnia w tym tygodniu były świąteczne prace plastyczne, które sprawiły dzieciom wiele radości.

Uczyliśmy się wykorzystywać różne rzeczy do wykonywania i ozdabiania naszych domów. Dzieci dowiedziały się, że cukrem nie tylko słodzimy herbatkę, ale również możemy go wykorzystać do ozdobienia choinki. Natomiast cekiny, które zazwyczaj zdobią nasze ubrania mogą posłużyć nam jako bombki choinkowe. Dzieci również przy pomocy Pań wykonały piękne aniołki, które następnie zawiesiły na naszej ogromnej choince. Przy użyciu pociętych słomek i zielonej farby stworzyliśmy zaś wieńce świąteczne. Na koniec wszyscy wspólnie pomalowaliśmy dużą choinkę, która będzie dekoracją naszej sali. Ten tydzień był naprawdę udany, a trud i radość z wykonanej pracy naszych dzieci możecie zobaczyć na zdjęciach poniżej.

Monika Szwarc

Zdjęcia prezentują dzieci podczas wykonywania prac plastycznych oraz ich prezentacji. Kolejno wykonują: cukrowe choinki, aniołki, wieńce świąteczne, bombki i drzewko świąteczne. Galerie kończy wspólne zdjęcie grupowe pod choinką