U Sówek praca wre… PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 grudnia 2021 22:42, odsłon: 601

Ostatni tydzień w grupie Sówek był bardzo emocjonujący. Na początku tygodnia dzieci spotkały św. Mikołaja, potem było Pasowanie na Przedszkolaka a na koniec tygodnia wykonywaliśmy zadania z kalendarza adwentowego. W okresie przedświątecznym większość z nas wysyła kartki świąteczne do najbliższych. Taką kartkę można kupić, ale i ile cenniejsza jest kartka własnoręcznie robiona, dlatego dzieci z grupy Sówek w piątek 10.12 wykonały takie kartki dla najbliższych. Ta praca plastyczna była bardzo wymagająca, ale udało się stworzyć przepiękne kartki.

W drugiej części dnia lepiliśmy bałwana. Z mąki i oliwy powstała fantastyczna, skrzypiąca jak śnieg- masa sensoryczna, która dała dzieciom wiele radości. Dzieci lepiły z niej różne kształty, tworzyły tunele dla samochodów wyścigowych, a także lodowe światy dla dinozaurów. No i ulepiliśmy bałwana, tym samym wykonaliśmy zadanie z kalendarza adwentowego.

Bożena Szokało-Jefimiuk

Zdjęcia: Marta Kowalska

Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie pracy nad świątecznymi kartkami. Na kolejnych zdjęciach widać zabawę dzieci śniegową masa sensoryczna. Na ostatnim zdjęciu dzieci pozują na tle choinki.