Mikołajkowo u Sówek. PDF Drukuj Email
poniedziałek, 13 grudnia 2021 22:09, odsłon: 721

6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja czyli Mikołajki. Po raz kolejny najmłodsze dzieci z przedszkola nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika zaliczały debiutancką uroczystość. Dzień rozpoczęliśmy na wspólnych zabawach. Było bardzo wesoło, bo pomagaliśmy Mikołajowi posegregować prezenty, które wysypały się z rozerwanego worka. Naśladowaliśmy też elfy kiedy pracują w Mikołajowej fabryce oraz kiedy się bawią, jeździliśmy na sankach i sprawdziliśmy czy zmieścimy się w kominie.

Zapoznaliśmy się też z prawdziwa historią Świętego Mikołaja i już wiemy, że istniał naprawdę i był bardzo dobrym hojnym człowiekiem, który rozdał swoje bogactwo, aby pomagać biednym ludziom. Dowiedzieliśmy się, że nasz współczesny Mikołaj mieszka na kole podbiegunowym, a jego świąteczne sanie ciągnie 9 reniferów. Po zajęciach wiemy też, że nie wszystkie dzieci w Europie dostają prezenty od Św. Mikołaja. Niektóre dzieci odwiedza Gwiazdor inne Czarownica Befana, a jeszcze inne Dziadek Mróz i Śnieżynka lub Trzej Królowie. Był też czas na prace twórcze. Napisaliśmy, a raczej narysowaliśmy listy do Mikołaja oraz przy pomocy kleju i kolorowych bibułek udekorowaliśmy świąteczne kartonowe pierniczki. Czas pobytu w przedszkolu umilały nam świąteczne piosenki i kolędy. Tuż po obiedzie z życzeniami i upominkami przyszła do nas Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. Po leżakowaniu poszliśmy do księgarni Puszczyk, a tam…… spotkaliśmy prawdziwego Mikołaja. Mikołaj był bardzo miły i sympatyczny i bardzo się ucieszył że pięknie wyrecytowaliśmy mu wierszyk. Za nasz trud Mikołaj nagrodził nas fantastycznymi prezentami. To był bardzo miły, sympatyczny i udany dzień.

Bożena Szokało-Jefimiuk

Monika Szwarc

Zdjęcia: Marta Kowalska

Pierwsze zdjęcia przedstawiają dzieci w trakcie zabaw na Sali. Kolejne zdjęcia przedstawiają dzieci wykonujące prace plastyczne: rysowanie listu do Św. Mikołaja oraz zdobienie kartonowych pierniczków. Następne zdjęcie przedstawia Panią Dyrektor, nauczycieli oraz personel pracujący w grupie. Kolejne zdjęcia pokazują dzieci i kadrę w trakcie spaceru do księgarni Puszczyk. Ostatni cykl zdjęć przedstawia dzieci na spotkaniu ze Świętym Mikołajem.