Świąteczne Pierniczki – zajęcia kulinarne u Sarenek PDF Drukuj Email
niedziela, 12 grudnia 2021 20:53, odsłon: 584

Jedną z pięknych przedświątecznych tradycji jest wspólne pieczenie pierniczków. Zapach cynamonu, imbiru, kardamonu oraz goździków wszystkich wprowadza w świąteczny nastrój. Przedszkolaki z grupy Sarenek z wielkim zaangażowaniem zabrały się do robienia ciasta na pierniczki. Na początku dzieci poznały nazwy potrzebnych składników oraz zasady bezpiecznego posługiwania się przyborami kuchennymi. Nasz kolega, Mikołaj przeczytał przepis oraz czuwał nad kolejnością i ilością dodawanych składników.

Gdy wszystko było już gotowe przedszkolaki z ogromnym zapałem  zabrały się do wałkowania i wycinania pierniczków. Dzieci zrobiły cztery blachy pełne pierniczków w kształcie dzwonków, serduszek, aniołków, gwiazdek oraz bałwanków.

Najprzyjemniejszą częścią naszej pracy było dekorowanie gotowych już pierniczków. Kolorowe pierniczki wyglądały pięknie, aż trudno było się im oprzeć. J

Sarenki dumne ze swojej pracy chętnie podzieliły się pierniczkami ze swoimi rodzicami i rodzeństwem, oraz dziadkami.

Kasia Szerszunowicz, Angelika Koszel, Swietłana Oleszow

Zdjęcia: Swietłana Oleszow

Na zdjęciach znajdują się dzieci z grupy Sarenek. Na pierwszych zdjęciach dzieci przygotowują z pomocą dorosłych ciasto na pierniki, na kolejnych h dzieci wałkują gotowe ciasto i wycinają z niego pierniczki. Na ostatnich widać dzieci dekorujące upieczone pierniczki.