Jeżyki kochają Mikołajki! PDF Drukuj Email
niedziela, 12 grudnia 2021 20:06, odsłon: 556

Gdy nadchodzą Mikołajki wszyscy wiedzą, że święta tuż, tuż... To już czas na zimowo - świąteczne dekoracje, specjalną i bardzo nastrojową tematykę zajęć, którą kochają wszystkie przedszkolaki. I właśnie dziś, w śnieżny poniedziałkowy dzień wszystkie dzieci z grupy Jeżyków ubrały się wyjątkowo świątecznie – na czerwono! Dlatego też cały przedszkolny dzień i wszystkie kolejne aktywności miały dzisiaj szczególny nastrój i urok. Zwykła, codzienna zabawa, jak magiczną różdżką zamieniała się w „zabawę mikołajkową”.  Prawdziwa magia!

Na spotkanie z Mikołajem wyruszyliśmy tuż po śniadaniu. Można powiedzieć, że znaleźliśmy go tuż za rogiem w sklepie „Puszczyk”. I jak co roku, tak też i tym razem zaśpiewaliśmy dla Mikołaja piosenkę, przyrzekliśmy, że byliśmy bardzo grzeczni i dostaliśmy upragnione prezenty.

Gdy dotarliśmy z powrotem do przedszkola nie mogliśmy się oprzeć by nie zrobić pracy plastycznej z Mikołajem w roli głównej. To taka nasza, „jeżykowa” tradycja, by świętować na całego! I mimo, że praca nie była zbyt prosta, wszystkie dzieci dokończyły ją z mniejszym lub większym wsparciem „mikołajkowych pomocników”.

Przy świątecznej ściance zrobiliśmy serię pamiątkowych zdjęć, w której specjalnym gościem była nasza Pani Dyrektor Dorota Ewelina Durzyńska. A może to była Mikołajka? Zobaczcie sami…

Jola Wołkowycka i Ula Raczkowska - Filinowicz

Zdjęcia przedstawiają dzieci z grupy Jeżyków podczas Mikołajek. Piewrwsze zdjęcia prezentują dzieci podczas zabawy tanecznej. Kolejne prezentują dzieci podczas śniadania. Następne ukazują dzieci podczas spaceru miejskimi ścieżkami  a dalej podczas pobytu w sklepie "Puszczyk" i spotkania z Mikołajem. Dalej są zdjęcia koleżeńskie przy "mikołajkowej ściance" a potem dzieci podczas wykonywania pracy plastycznej "Mikołaj". Ostatnie zdjęcia to przezentacja prac plastycznych, zdjęcie pamiątkowe wszystkich dzieci z grupy oraz zdjęcie nauczycielek z panią dyrektor.