Mikołajki w Wiewiórkach PDF Drukuj Email
niedziela, 12 grudnia 2021 20:02, odsłon: 582

6 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez wszystkie maluchy dni w roku. Swoje przygotowania rozpoczęliśmy już w ubiegłym tygodniu, wspólnie ubierając choinkę i przystrajając salę. W poniedziałkowy poranek pod choinką znaleźliśmy ciężki czerwony worek, nikt z nas nie wiedział skąd się on wziął i co kryje. Po zjedzeniu pysznego śniadanka przyszedł czas, by zajrzeć do worka. Okazało się, że to Święty Mikołaj odwiedził naszą salę. Zostawił nam niespodziankę oraz list, w którym wytłumaczył jak wyjątkowy i szczególny nadchodzi czas.

Prosił dzieci, by były grzeczne i pamiętały o bliskich osobach. Prezentem okazały się mikołajkowe czapki i kolorowe baloniki. Wiewiórki założyły szybciutko nakrycia głowy i czekały na dalsze mikołajkowe zadania. Następnie w grupach ułożyliśmy portrety Naszego Solenizanta, poradziliśmy sobie z tym ćwiczeniem wspaniale Po skończonej zabawie na macie usiedliśmy do stolików, by  stworzyć przestrzenne portrety św. Mikołaja (ułożyliśmy Mikołaja z białą brodą z wyciętych papierowych elementy według wskazówek naszej pani) Tego dnia nie zabrakło również improwizacji ruchowych do świątecznych utworów. Na pamiątkę tego radosnego dnia każdy z nas zrobił piękne zdjęcie na mikołajkowym tle.

Dyrektor Przedszkola Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi im. Żubra Pompika w Hajnówce - Dorota Ewelina Durzyńska,

Anna Hałaburda

Zdjęcia przedstawiają różnorodne zabawy w grupie Wiewiórek z okazji Mikołajek. Kolejno prezentowane są dzieci: podczas zabaw ruchowych, układania portretów św. Mikołaja w zespołach i tworząc prace przestrzenne przy stolikach. Następne fotografie to indywidualne portrety w mikołajowych czapkach na świątecznym tle.